W dniu dzisiejszym:

 • Prowadzimy zbiórkę ofiar ma budowę kaplicy przedpogrzebowej. Bóg zapłać ofiarodawcom i osobom zbierającym. W minionym tygodniu otrzymaliśmy uzgodnienie projektu Konserwatora Zabytków, uzyskanie pozwolenia na budowę zajmie około trzech miesięcy. Budowę rozpoczniemy najprawdopodobniej w maju.
 • O godz. 14.00 w kościele bł. E. Bojanowskiego w Białej Rzece zostanie odprawiona Msza św. w języku kaszubskim.

W najbliższym tygodniu:

 1. Od jutra rozpoczynamy nasze zajęcia świetlicowe w oratorium. Zapisane dzieci zapraszamy na godzinę 11.00.
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. W środę o godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja po Mszy świętej do 20.00.
 4. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 5. W przyszłą niedzielę:
  • będziemy gościli ks. Adama Ścibka, proboszcza z Boleszkowic, który wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary na dzieło salezjańskie w Boleszkowicach..
  • o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Msza święta zbiorowa w intencjach składanych próśb i podziękowań. Warto skorzystać z tej okazji do modlitwy w ważnych dla nas intencjach, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Już dzisiaj informujemy,

 • W sobotę 2 marca od 9.00 do 12.00 szkoły salezjańskie w Rumi organizują Dzień Otwartych Drzwi. W nowym roku szkolnym planowany jest nabór do klas 4 i 7 Szkoły Podstawowej i 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego, nabór do liceum zarówno po klasie 3 gimnazjum jak i 8 szkoły podstawowej. Bliższe informacje na plakatach.
 • W dniach od 17 do 24 października jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej. Informacje bezpośrednio u ks. Józefa, program można odebrać również w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Konrada Szenk, lat 98 z ul. Różanej; Józefa Kosak-Główczewska, lat 82, z ul. Wiśniowej, śp. Brunon Kreft, lat 79
z ul. Jaśminowej oraz śp. Gizela Ordowicz, lat 79 z ul. Ceynowy, śp. Marian Schmude, lat 76 z ul. Orzeszkowej – pogrzeb we wtorek o 12:30.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…