17 czerwca 2018 XI Niedziela Zwykła

 W dniu dzisiejszym:

 • Prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci z naszej parafii objętych opieką Caritas. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym.
 • O godz. 14.00 w dolnym kościele NMP WW zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.
 • Spotkanie rodzin osób powołanych o godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.
 • O godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe
 • Po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert oratoryjny naszego chóru parafialnego i z towarzyszeniem orkiestry.

 W najbliższym tygodniu:

Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00.

 1. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Konsekracji naszego kościoła. Wieczorna Msza święta w intencji wszystkich budowniczych kościoła i dobrodziejów naszej Parafii. Podczas tej Eucharystii Akcja Katolicka  kończy kolejny rok formacji, po Mszy świętej spotkanie.
 2. We środę po Mszy wieczornej Adoracja – ostatnia przed przerwą wakacyjną.
 3. W czwartek 21 czerwca, zapraszamy na Mszę wieczorną w intencji dziękczynnej z racji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, pracowników szkół i dzieci i młodzież.
 4. W piątek 22 czerwca oficjalne zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji,

 W przyszłą niedzielę 24 czerwca:

 • Przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 • O godzinie 12.30 Msza w intencji ofiarodawców, którzy ufundowali nowy krzyż przy zbiegu ulic: Kazimierskiej i WIązowej. Po Mszy świętej zapraszamy do przejścia pod nowy krzyż i udziału w jego poświęceniu, pod krzyżem odmówimy Litanię do NSPJ w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 • Od 24 czerwca będzie obowiązywał porządek wakacyjny godzin otwarcia biura parafialnego, oraz rozkładu Mszy niedzielnych. Biuro będzie czynne we wtorki i czwartki od 8.30 do 10.30 i od 17.00 do 18.00, w niedziele nie będzie Mszy o godzinie 15.00, a Msza z godziny 30 zostanie przesunięta na godzinę 20.00. Także intencje przyjęte na wakacyjne msze niedzielne o 18.30 zostaną odprawione o 20.00.

Ogłoszenie dla uczniów klas VII, którzy jesienią rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy na indywidualne spotkanie podsumowujące pierwszy rok przygotowania. Prosimy zabrać ze sobą uzupełniony indeks katechizacji oraz indeks bierzmowanego. Spotkania w dniach 19, 20 i 21 czerwca, od 16.00 do 17.30 w oratorium.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Izabela Rogalska, z ul. Bukowej, lat 83. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…