16 VI – Uroczystość Najświętszej Trójcy

W dniu dzisiejszym:

 • Podczas Mszy o godzinie 12.30 Kościół Domowy rejonu rumskiego będzie dziękował za kolejny rok formacyjny.
 • O godzinie 14.45 odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczniów klas VI i ich rodziców, oraz młodzieży szkolnej klas starszych, która pragnie podjąć na nowo lub rozpocząć przygotowanie do bierzmowania.
 • Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na organizację Koncertu Ewangelizacyjnego Bogu Chwała, który tradycyjnie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 • Prosimy o zabranie do domu informatorów o działalności duszpasterskiej w najbliższym okresie. Informatory są wyłożony na pólkach przy wyjściu z kościoła.

W najbliższym tygodniu:

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe o godzinie 18.00
 2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. We wtorek zapraszamy uczniów, rodziców i wszystkich pracowników oświaty na godzinę 18.00 na nabożeństwo czerwcowe i Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystymi sercami rozpocząć radosny czas wakacji. Spowiedź w tym dniu od godziny 17.45 .
 4. We wtorek również zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków po Mszy św. wieczornej. Spotkanie przed kościołem o godz. 19.15.
 5. W środę prosimy o przynoszenie płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Kosz na płatki kwiatów będzie wyłożony w przedsionku kościoła.
 6. W środę przypada Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Msza święta w intencji budowniczych świątyni i wszystkich dobrodziejów o godzinie 18.30.
 7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach, przystrojenie naszych domów, odstawienie samochodów, by nie przeszkadzały w procesji, prosimy również o przygotowanie procesji eucharystycznej: baldachimu, panów do asystowania przy Najświętszym Sakramencie, ministrantów, chóru parafialnego, dzieci do sypania kwiatków.
  Msze święte o: 6.30; 8.00; 9.30 i procesja ulicami: Kościelną, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską, Dębogórską, Kościelną;
  po procesji Msze święte o 12.30 i 18.30, nabożeństwo czerwcowe o 18.00.
  Od godziny 18.00 zapraszamy na koncert „Bogu Chwała” na boiska SALO-su.
  Przez Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na wieczorne nabożeństwa, Msze oraz procesje eucharystyczne.

W przyszłą niedzielę 23 czerwca:

 • Pierwsza niedziela wakacji. Do 31 sierpnia w niedziele nie będzie mszy o 15.00 i 18.30.
 • O godzinie 9.30 ks. Lech Idźkowski odprawi swoją Mszę imieninową. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej wszystkich Parafian.
 • O godzinie 12.30 Mszę Prymicyjną odprawi ks. Łukasz Burnicki, salezjanin. Po Mszy świętej Neoprezbiter udzieli indywidualnego błogosławieństwa z którym związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 • Rodziny powołanych zapraszamy na Mszę o godzinie 15.00 do kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.
 • Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o 19.30 a procesja odbędzie się po Mszy o godzinie 20.00.

Serdecznie zapraszamy młodzież na salezjańskie akcje wakacyjne. Szczegóły na plakacie i u ks. Andrzeja.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Zygfryd Alasiński l. 86 z ulicy Bądkowskiego, Jan Polasik, l. 79 z ulicy ,Gdyńskiej, pogrzeb w środę o godz. 11.00, Stanisław Banaszek l. 63 z ulicy Skłodowskiej, pogrzeb w środę o godz. 12.00 Wieczny odpoczynek…