W dniu dzisiejszym:

  • Podczas Mszy o godzinie 11.00 poświęcimy przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym w tym roku naukę szkolną – serdecznie zapraszamy.
  • Na godzinę 15.00 zapraszamy uczniów klas III i ich rodziców na Eucharystię rozpoczynającą przygotowanie do przyjęcia I Komunii świętej.
  • o godz. 14.00 w kościele bł. E. Bojanowskiego w Białej Rzece zostanie odprawiona Msza św. w języku kaszubskim.

W najbliższym tygodniu:

  1. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
    Od poniedziałku do soboty, w naszym kościele zostanie udostępniona wystawa poświęcona błogosławionym męczennikom czasu wojny.
  2. We wtorek przypada 80. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tej agresji.
  3. W środę o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
  4. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.

W przyszłą niedzielę 22 IX:

  • Podczas wszystkich Mszy świętych, w naszą liturgię włączy się zespół Vies Bonum z Salezjańskiej Parafii w Mińsku. Po Mszach będzie możliwość nabycia płyt zespołu.

Informujemy, że archeolodzy zakończyli badania na terenie budowy kaplicy przedpogrzebowej, czekamy obecnie na dokument pozwalający na rozpoczęcie prac. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli lub przelali ofiary na budowę. Kolejna zbiórka ofiar odbędzie się w niedzielę 29 września.

Już dzisiaj informujemy, że comiesięczne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – tym razem wszystkich roczników odbędzie się w niedzielę 29 września o godzinie 15.00.

W parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi organizowany jest kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 20-21 września oraz 5 października. Zapisy w kancelarii i na furcie Domu Zakonnego.

6 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do Piaśnicy, pragniemy włączyć się w obchody diecezjalne upamiętniające męczeństwo naszych rodaków. Wyjazd o 9.00, powrót około 16.00, koszt 10 zł, zapisy w zakrystii.

28 września z Redy Rekowa wyruszy rowerowa pielgrzymka do Piaśnicy. Szczegóły na plakacie, zapisy chętnych w zakrystii

Informujemy, że intencje na rok 2020 będziemy przyjmowali od 3 października.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Tadeusz Woźniak, lat 63 z ul. Tuwima, Wieczny odpoczynek……..