14 X 2018 – Odpust Opatrzności Bożej

W dniu dzisiejszym:

 • Kazania odpustowe głosi ks. Marek Barański salezjanin, Dyrektor dzieł salezjańskich w Kniewie. Uroczysta suma odpustowa o 12.30, podczas sumy zostanie poświęcony obraz św. Jana Pawła II, który chcemy umieścić w nawie głównej na środkowym filarze naprzeciw obrazu św. Jana Bosko. Po sumie procesja, zapraszamy do udziału orszak procesyjny, ministrantów i wszystkich Parafian.
 • W łączności z całym Kościołem w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, naszymi ofiarami zbieranymi do skarbonek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej parafii Tydzień Papieski, przez cały tydzień modlitwie różańcowej towarzyszyć będą rozważania tekstów papieskich. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę świętą w dzień wspomnienia liturgicznego naszego Świętego Rodaka, w przyszły poniedziałek 22 X, po Mszy o godzinie 18.30 krótka modlitwa pod figurą przy rondzie Jana Pawła II.
 • Na godzinę 14:45 zapraszamy uczniów klas VIII, zostaną podane ważne informacje dotyczące katechezy parafialnej związanej z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Rodziny powołanych zapraszamy na Mszę o godzinie 15.00 do kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.
 • Wszystkim Nauczycielom, Katechetom i Pracownikom Oświaty składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W najbliższym tygodniu:

Ponawiamy nasze zaproszenie na nabożeństwa różańcowe według znanego porządku. 

Zapisy uczniów klas VIII na katechezę sakramentalną przy parafii w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w kancelarii:
we wtorek 18:00 - 19:00; środę i piątek 16:00-18:00.
Proszę o zabranie ze sobą uzupełnionych indeksów katechizacji i bierzmowania.

 1. W poniedziałek wspominamy św. Teresę od Jezusa. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. We wtorek wspominamy św. Jadwigę Śląską. W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 3. We środę wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego. O 18.00 różaniec, a po Mszy wieczornej adoracja do godziny 20.00, w sposób szczególny pragniemy ofiarować naszą modlitwę w intencji trwającego w Rzymie Synodu Biskupów.
 4. We czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
 5. W sobotę wspominamy św. Jana Kantego, w sąsiedniej parafii odpust o godzinie 10.00. W tym dniu z racji Kwartalnego Dnia Skupienia Salezjanów kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

W przyszłą niedzielę 21 X:

 • Na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii świętej.
 • W Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych rozpoczynają się katechezy Neokatechumenalne, są doskonałą okazją do pogłębienia swojej więzi z Bogiem. Szczegóły na plakatach.
 • O godz. 14.30 w kościele św. Judy Tadeusza na Zagórzu zostanie odprawiona Msza święta w języku kaszubskim. 

W dniach 26 kwietnia do 5 maja organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły u Ks. Józefa i program do odbioru w zakrystii. 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zbigniew Paterczyk, lat 65 z ul. Derdowskiego, śp. Edward Ślizewski, lat 89, z ul. Kosynierów, śp. Siostra Helena Pietrzak, salezjanka, lat 88 z ul. Ceynowy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….