W dniu dzisiejszym:

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na ogrzewanie naszego kościoła.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 54. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszych modlitwach. Księga trzeźwościowa wyłożona jest przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

W najbliższym tygodniu:

W poniedziałek o g. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej.

W ŚRODĘ ROZPOCZYNAMY OKRES WIELKIEGO POSTU.

 W Środę Popielcową, Msze święte o g. 7.00; 8.00; 9.30; 17.15; 18.30 i 20.00. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa do Wspomożycielki i wieczornej Adoracji. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez górnej granicy wieku.

 W piątek zapraszamy na DROGI KRZYŻOWE o g. 8.30; 17.15; 18.00 i 19.30.

 W niedziele Wielkiego Postu o g. 17.30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

Msza św. w języku kaszubskim zostanie odprawiona w naszej parafii 21 lutego o g. 14.00.

Przy Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych (ul. Dąbrowskiego 26 – przy boisku) została ustawiona tzw. LODÓWKA SPOŁECZNA. Do lodówki możemy wkładać artykuły żywnościowe, z których każdego dnia i o każdej porze korzysta około 30 osób głodnych i bezdomnych. Organizatorzy proszą o wsparcie tej inicjatywy.

W najbliższą niedzielę odbędzie się Charytatywny Kiermasz Ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na ratowanie 21 miesięcznej Laury Paczuła. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Po każdej Mszy Świętej będzie można kupić ciasto, bajkę terapeutyczną pt. „Laura, leć!”. Odbędzie się również zbiórka plastikowych nakrętek, starych telefonów, tabletów, laptopów i baterii. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do wpłaty 1% na nasze parafialne dzieła młodzieżowe. Kartki z danymi naszej parafii znajdują się w gablotach pod chórem.

Nowy numer Gościa Niedzielnego i Listu do Pań do nabycia w zakrystii.

Z okazji trwającego Roku św. Józefa redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała specjalne, okolicznościowe wydanie „Gościa Niedzielnego Extra”. Publikacja ukaże się przed 19.03.br. Jeżeli są osoby, które chciałyby ją posiadać, prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

Bożemu Miłosierdziu polecamy; + Wojciech HEBEL, l. 51, ul. Dębogórska; + Adam BUCZMA, ul. Fredry; + Paweł Borski, l. 78, ul. Tysiąclecia – (pogrzeb 15.02.br. msza św. o godz. 12.30); + Bożena OBUCHOWICZ, l. 59, ul. J. Mackiewicza – (pogrzeb 19.02.br. msza św. o g. 13.00); + Joanna RAWICZ – MITTELSTAEDT, l. 86, ul. Tysiąclecia – (pogrzeb 20.02.br. msza św. o godz. 13.30). Wieczny odpoczynek …