13 V 2018 Wniebowstąpienie

 W dniu dzisiejszym:

 1. W naszej parafii gościmy Zakonników z Towarzystwa Świętego Pawła, słowo Boże głosi ks. Ryszard Paulista. Przed kościołem możemy nabyć wydawnictwa Edycji.
 2. Z racji wspomnienia św. Marii Dominiki Mazzarello swoje święto patronalne przeżywają Siostry Salezjanki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach i dziełach, które prowadzą.
 3. Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas II gimnazjum i VII w ramach przygotowania do bierzmowania.
 4. O godzinie 15.00 w kaplicy ss. Zmartwychwstanek spotkanie rodzin osób powołanych.
 5. O godzinie 18.00 nabożeństwo majowe.
 6. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

W najbliższym tygodniu:

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00, oraz w dni nauki szkolnej o 17.15. Z troską i smutkiem zwracamy uwagę rodzicom i opiekunom dzieci na bardzo słabe uczestnictwo naszych najmłodszych parafian w nabożeństwach. Nabożeństwo majowe w Kazimierzu codziennie o 19.00.

Trwamy w nowennie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiamy po Mszy wieczornej.

 1. W poniedziałek 14 maja przypada święto św. Macieja apostoła. O godzinie 20.15 spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej w salce Akcji Katolickiej.
 2. We środę 16 maja przypada święto Andrzeja Boboli męczennika, patrona Polski. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Uroczystości Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nowennę będziemy odmawiali w ramach nabożeństw majowych o 18.00.
 3. We czwartek przypada dzień imienin ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka, pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.
  O godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie służby ruchu drogowego w Oratorium. Po Mszy wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 4. W sobotę 19 maja w naszej parafii odbędzie się uroczystość I komunii świętej, dzieci przyjmą po raz pierwszy komunię świętą podczas Mszy o 9.00; 11.00 i 13.00. Z tej racji kancelaria będzie nieczynna.
  O 19.45 rozpoczniemy czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, planujemy: liturgię słowa, adorację, Eucharystię i modlitwę wstawienniczą. Zapraszamy do wspólnego czuwania i modlitwy.
  Czuwanie odbywać się będzie także w kościołach stacyjnych Archidiecezji – szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę 20 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

 1. W naszym kościele o 12.30 Msza święta w języku kaszubskim.
 2. Przed kościołem pragniemy przeprowadzić zbiórkę ofiar przeznaczonych na wsparcie organizowanego koncertu Bogu Chwała. Kolejny już koncert ewangelizacyjny odbędzie się w dniu Uroczystości Bożego Ciała 31 maja na stadionie MOSiR. Uprzejmie prosimy o wsparcie tej akcji ewangelizacyjnej.

25 maja wchodzą w życie przepisy Unijnej Dyrektywy dotyczącej Ochrony danych osobowych tzw. RODO. Konferencja Episkopatu Polski wydała „Dekret ogólny w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim”. Pełny tekst Dekretu został opublikowany na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski. Najważniejszą zmianą dotyczącą „kancelaryjnej codzienności” jest zapis mówiący:

1) Świadectwo chrztu i kopia aktu chrztu mogą zostać wydane wyłącznie osobom, których akt dotyczy, jeżeli są pełnoletnie, oraz, w przypadku aktu osób małoletnich, ich rodzicom lub prawnym opiekunom.

2) Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez wyżej wymienione osoby.

3) Kopia aktu chrztu i świadectwo chrztu mogą również zostać przesłane do parafii zamieszkania osoby wnioskującej o wydanie dokumentu i tam mogą zostać odebrane, po zweryfikowaniu tożsamości i uprawnień osoby odbierającej (np. pełnomocnictwa).

4) Takie same zasady obowiązują przy wydawaniu świadectwa i kopii aktu małżeństwa oraz przy wydawaniu innych zaświadczeń (np. zaświadczeń dla chrzestnych, opinii o religijności itp.).

5) Świadectwa i kopie aktów chrztu i małżeństwa osób zmarłych oraz świadectwo i kopia aktu zgonu mogą także być wydawane krewnym, spadkobiercom lub innym osobom, które wykażą interes prawny.

Już dzisiaj zapowiadamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Wejherowa w dniach 26 i 27 maja. Szczegóły uroczystości na plakatach.

Nowy numer Gościa Niedzielnego i Don Bosco z ciekawymi artykułami można nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Józef Sosiński, lat 78 z ul. Dębogórskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…