W dniu dzisiejszym:

 • Kolęda od godziny 14.00 w Kazimierzu;

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek kolęda od 16.00 – Wybudowania Dębogórskie i kolęda uzupełniająca, adresy do uzupełnienia kolędy prosimy zgłaszać w zakrystii lub drogą mailową do dzisiejszego wieczora;
  Także w poniedziałek spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej o godzinie 19.00;
 2. W środę nabożeństwo do Wspomożycielki o 18.00. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację do godziny 20.00;
 3. W czwartek spotkanie Salezjanów Współpracowników po wieczornej Mszy świętej;
 4. W sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablocie;

Już dzisiaj informujemy:

 • 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 8.00, tradycyjnie jak co roku, zostaną złożone uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zagrożonego zagładą do których serdecznie zapraszamy. Otoczmy modlitwą matki oczekujące dziecka, szczególnie zaś te, które chcą się pozbyć poczętego życia.
  Podczas tej uroczystej Eucharystii  chcielibyśmy złożyć dary ofiarne w postaci pieluch i kosmetyków dla niemowlaków, które przekażemy do Domu Samotnej Matki w Matemblewie. Od dzisiaj do 2 lutego będzie wystawiony kosz przy żłóbku, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
 • 14 lutego w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbędzie się spotkanie z Abby Johnson – autorką książki “Nieplanowane”, na podstawie której powstał film o tym samym tytule. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 modlitwą różańcową w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu, po której o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Eucharystia. Po Mszy Abby Johnson opowie o drodze swojego nawrócenia.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. ks. Kanonik Alfons Marian Barzowski, nasz parafianin, kapłan Diecezji Toruńskiej, zmarł w 86 roku życia i 58 kapłaństwa; śp. Bogusław Ruszczyński lat 66, z ul. Kwiatowej – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….