W dniu dzisiejszym:

 • W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy nastąpi przejście uczestników uroczystości na plac Wolności i posadzenie dębu. O godzinie 16:00 w Sali MOSiR odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych.
 • Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania.
 • O godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek Msza dla rodzin osób powołanych.

 W najbliższym tygodniu:

Zapraszamy na różaniec z wypominkami codziennie o godzinie 18.00. Wypominki można składać – roczne tylko w kancelarii parafialnej, a jednorazowe na tacę, w zakrystii lub kancelarii.

 1. We wtorek 13 XI po Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w górnej salce Oratorium.
 2. We środę po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
 3. Zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wszystkich roczników na konferencję we czwartek 15 XI o 19.10 lub 17 XI o 19.30.
 4. W najbliższym tygodniu klasy VIII rozpoczynają katechezy parafialne w ramach przygotowania do Bierzmowania. Dziewczęta w Szkole Sióstr Salezjanek, chłopcy w Domu Zakonnym Sióstr Zmartwychwstanek. Niestety ciągle około 30 osób nie zapisało się na te spotkania. We wtorek o 20.00 w kancelarii parafialnej, zainteresowane osoby będą mogły się zapisać, prosimy o przybycie z jednym z rodziców i przyniesienie dwóch indeksów.

 W przyszłą niedzielę 18 XI:

 • Na wszystkich Mszach świętych ks. Marek będzie głosił kazania poświęcone głównym prawdom wiary: „Jest jeden Bóg i Bóg jest Sędziom Sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze”.
 • Przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na budowę kaplicy przedpogrzebowej.
 • O godzinie 14:00 Msza święta w języku kaszubskim zostanie odprawiona w Kościele pw. św. Jana z Kent.
 • Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas III SP w ramach przygotowania do I Komunii.

W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Jolanta Błażek – siostra ks. Darka oraz śp. Ks. Jerzy Łaszewski – Salezjanin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……