1. W dniu dzisiejszym:
  > Obchodzimy niedzielę solidarności z Kościołem na Wschodzie, naszą solidarność wyrażamy poprzez modlitwę oraz ofiary pieniężne zbierane do puszek przed kościołem.
  > o godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek spotkanie rodzin powołanych,
  > na Mszę o 15.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum,
  > dzisiejszego wieczoru, w niedzielę i poniedziałek zapraszamy na adorację w ramach trwających rekolekcji w ciszy do szkolnej kaplicy Sióstr Salezjanek na ul. Ceynowy o godzinie 19:30,
  > o godzinie 20.00 druga Msza „rekolekcji na raty” z nauką o grzechu.

  > Przed kościołem jest czynny stragan, na którym możemy zaopatrzyć się w świece Caritas wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy, nabyć opłatki, kartki świąteczne ręcznie wykonane przez dzieci i młodzież, a także jeszcze dzisiaj oferujemy w sprzedaży Pismo Święte w różnych formatach.

 2. Zapraszamy na Roraty, od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów. W soboty po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do salki ministranckiej na kakao. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania powinna uczestniczyć przynajmniej w dwóch Mszach roratnich w tygodniu. W dni powszednie Adwentu Msze o 6.00, 8.00 i 18.30.
 3. Kosz na żywność dla ubogich jest wystawiony przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej o godzinie 20.20 w Szkole Sióstr Salezjanek.
 5. We wtorek: spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka po Mszy wieczornej.
 6. We środę o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki, a po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej – zapraszamy.
 7. W sobotę 16 XII rozpoczniemy naszą Nowennę do Bożego Narodzenia, będzie odprawiana w dni powszednie bezpośrednio po Roratach, a w niedzielę 17 XII o godzinie 18.00.
 8. Został rozstrzygnięty konkurs szopek, wyniki są podane w gablocie, oraz na naszej stronie internetowej, rozdanie nagród odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12:30.
  Prace będą do odbioru w dniach 11, 12 i 13 grudnia w godz. od 17.00 do 18.00 z salki Akcji Katolickiej (organistówka I piętro). Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom.
 9. W przyszłą niedzielę:
  > rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, szczegółowy program jest podany na plakatach i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła. Zwracamy uwagę na dodatkowe Msze święte z naukami od poniedziałku do środy o 30 i 20.00. Już dzisiaj informujemy, że w czasie rekolekcji we wtorek i środę 19 i 20 XII kancelaria będzie nieczynna.
  > na Mszę o 15.00 zapraszamy młodzież klas II gimnazjum i VII SP.
  > o godzinie 20.00 trzecia Msza „rekolekcji na raty” z nauką o pojednaniu.
 10. Ponieważ w tym roku w IV niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego narodzenia, z wyprzedzeniem informujemy, że 24 XII Msze święte według porządku niedzielnego będą odprawiane do 12.30, następnie o 15.30 ostatni dzień nowenny i o 16.00 Msza pasterska szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Tradycyjne Pasterki o 22.00 i 24.00.
 11. W związku z przygotowywanym planem kolędy uprzejmie prosimy osoby i rodziny, które zamieszkały w minionym roku na terenie naszej parafii w nowych mieszkaniach lub domach o podanie adresów w kancelarii, zakrystii lub drogą mailową. Z góry dziękujemy za pomoc.
 12. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.
 13. Solenizantom, Jubilatom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Mieczysław Rohde, lat 61 z ul. Świętopełka i śp. Danuta Czoska lat 66 z ul. Dębogórskiej. Wieczny odpoczynek….