W dniu dzisiejszym:

 • Na godzinę 14:45 zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do bierzmowania. Jest to ważne spotkanie w kontekście rozpoczęcia kolejnego etapu przygotowań.
 • Rodziny powołanych zapraszamy na godzinę 15.00 do Sióstr Zmartwychwstanek.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.30

W okresie Wielkiego Postu:

Zachęcamy do przeżywania tego ważnego okresu roku liturgicznego. Pamiętajmy o poście, wstrzemięźliwości w jedzeniu, abstynencji od alkoholu, nie organizowaniu i nie uczestniczeniu w zabawach.

Pamiętajmy o modlitwie – tej osobistej i w naszej wspólnocie, celebrującej wielkopostne nabożeństwa. Już dzisiaj zaplanujmy czas w kontekście zbliżających się rekolekcji parafialnych.

Słowa z Księgi Tobiasza: „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu” niech obudzą w nas ducha solidarności z potrzebującymi. Od dzisiaj przy ołtarzu Serca Jezusowego znajduje się puszka na ofiary przeznaczone na wsparcie Wioski Dobra – coniedzielnych obiadów dla osób potrzebujących. Od V niedzieli Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla rodzin ubogich. Zachęcamy najmłodszych do zbierania swoich darów serca, które będzie można przekazać w skarbonkach Caritas, które także rozdamy w V niedzielę Wielkiego Postu. Mamy także możliwość wsparcia praktycznie bezdomnej rodziny z Kosakowa, która zbiera pieniądze na zakup domku.

Wszystkie szczegóły o inicjatywach wielkopostnych znajdują się na plakatach w naszych gablotach i w naszym informatorze parafialnym, którego egzemplarze znajdują się na stojakach z tyłu kościoła.

W najbliższym tygodniu:

 1. Od poniedziałku do środy zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, uczących się w budynku przy ulicy Kościelnej na rekolekcje wielkopostne, codziennie o godzinie 17.15.
 2. W poniedziałek o 19.15 spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 4. W środę z racji rekolekcji nie będzie nabożeństwa o 18.00, zapraszamy na adorację po wieczornej Mszy świętej do godziny 20.00.
 5. Jak słyszeliśmy w czwartek rozpoczynają się Seminaria Odnowy Wiary. Zachęcamy do skorzystania z okazji do pogłębienia swojej relacji z Bogiem. Spotkania będą się odbywały we czwartki o 19.00.
 6. W piątek drogi krzyżowe o godzinie 8.30; 17.15; 18.00 i 19.30.

W przyszłą niedzielę 17 marca:

 • Józef Balawander odprawi Mszę imieninową o godzinie 12.30.
 • Na godzinę 14:45 zapraszamy uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.

Pozostało kilka wolnych miejsc na organizowaną w dniach od 17 do 24 października pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy do niedzieli 17 marca.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Boyke, lat 70 z ul. Kwiatowej, śp. Marek Juzala, lat 61 z ul. Rodziewiczównej, śp. Leokadia Borowska, lat 81 z ul. Słowackiego – pogrzeb we wtorek o 9.30 oraz śp. Urszula Karolczak, lat 62 z ul. Słowackiego – pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…