W najbliższym tygodniu:

  1. W pierwszym tygodniu ferii odbywa się feryjny wyjazd młodzieży, ministrantów z rodzinami zorganizowany przez ks. Michała. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duchowym i fizycznym bezpieczeństwie wszystkich wypoczywających dzieci i rodzin.
  2. W poniedziałek z okazji Dnia Chorego zapraszamy osoby chore i starsze na Mszę połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godzinie 10.00. Zachęcamy rodziny i opiekunów do zorganizowania pomocy w dostaniu się do kościoła osób, które same nie mogą tego zrobić. Dziękujemy za współpracę.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  4. W środę o godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja po Mszy świętej do 20.00.
  5. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę ofiar na budowę kaplicy. Podczas ostatniej zbiórki ofiarowano 3050 zł, łącznie zebraliśmy do tej pory 11574 zł. Niestety ciągle nie mamy uzgodnienia projektu z Konserwatorem Zabytków, urząd spóźnia się już ponad miesiąc z wydaniem decyzji. Jest to dokument niezbędny do złożenia dokumentów do pozwolenia na budowę.

Już dzisiaj informujemy,

  • W niedzielę 17 lutego o godz. 14.00 w kościele bł. E. Bojanowskiego w Białej Rzece zostanie odprawiona Msza św. w języku kaszubskim.
  • W drugim tygodniu ferii od 18 do 22 lutego w naszym Oratorium będą prowadzone otwarte zajęcia świetlicowe dla dzieci od III do VI klasy. W zakrystii można pobrać karty zgody na udział w zajęciach wraz z praktycznymi informacjami.
  • Wspólnota Żywego Różańca i Miłosierdzia Bożego zapraszają na wyjazdowe rekolekcje wielkopostne „O Krwi Chrystusa” w Domu Rekolekcyjnym Misjonarzy Krwi Chrystusa, szczegóły w gablocie Żywego Różańca w przedsionku.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Zieliński, lat 92 z ul. Tysiąclecia; śp. Józefa Kosak-Główczewska, lat 82 z ul. Wiśniowej, pogrzeb odbędzie się 14 lutego o 12.00. śp. Konrada Szenk, lat 98 z ul. Różanej, pogrzeb we  środę o 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…