10 czerwca 2018 X Niedziela Zwykła ogłoszenia

W dniu dzisiejszym:

 • Podczas Mszy o godzinie 9.30 będziemy obchodzili Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich ks. Stanisława Kąkola, naszego parafianina, ks. Waldemara Łachuta byłego proboszcza oraz ks. Witolda aktualnego proboszcza naszej parafii.
 • Następnie rozpocznie się świętowanie 25-lecia istnienia Salezjańskiej Organizacji Sportowej:
  - podczas Mszy o godzinie 11.00 z udziałem dzieci, po tej Mszy zapraszamy dzieci na spotkanie z panem trenerem Krystianem Żołnierewiczem; /roczniki: 2009, 2010,2011,/
  - uroczysta Msza jubileuszowa pod przewodnictwem Wikariusza Księdza Inspektora ks. Adama Popławskiego oraz zaproszonych gości i oficjalnych delegacji o 12.30.
  - Po Mszy świętej nastąpi przejście na boiska i rozpocznie się festyn.
  Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze jubileuszowe świętowania.
 • O godzinie 14.30 odbędzie się spotkanie informacyjne i pierwsza konferencja dla uczniów klas VI i ich rodziców w związku z rozpoczęciem przygotowania do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także uczniów klas starszych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowania.
 • O godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe

Zakończyliśmy obchody Oktawy Bożego Ciała, serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, szczególnie orszakowi procesyjnemu, dzieciom, które sypały kwiaty i ministrantom.

W najbliższym tygodniu:

Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00.

 1. W poniedziałek o 19:15 spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej w salce Akcji Katolickiej.
 2. We wtorek wspominamy Męczenników czasu wojny z naszej Archidiecezji. Po Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w górnej salce oratorium.
 3. We środę wspominamy św. Antoniego z Padwy. Z racji 13 dnia miesiąca po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, bezpośrednio po nim rozpocznie się adoracja do godziny 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W Parafii w Redzie odpust o godzinie 18.00.

W przyszłą niedzielę 17 czerwca:

 • Przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci z naszej parafii objętych opieką Caritas. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 • Spotkanie rodzin osób powołanych o godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.
 • O godz. 14.00 w dolnym kościele NMP WW zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.
 • Po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert oratoryjny naszego chóru parafialnego i z towarzyszeniem orkiestry.

Ogłoszenie dla uczniów klas VII, którzy jesienią rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy na indywidualne spotkanie podsumowujące pierwszy rok przygotowania. Prosimy zabrać ze sobą uzupełniony indeks katechizacji oraz indeks bierzmowanego. Spotkania w dniach 19, 20 i 21 czerwca, od 16.00 do 17.30 w oratorium.

Już dzisiaj informujemy, że od niedzieli 24 czerwca będzie obowiązywał porządek wakacyjny godzin otwarcia biura parafialnego, oraz rozkładu Mszy niedzielnych. Biuro będzie czynne jak w minionych latach, natomiast w niedziele nie będzie Mszy o godzinie 15.00, a Msza z godziny 18.30 zostanie przesunięta na godzinę 20.00. Także intencje przyjęte na wakacyjne msze niedzielne o 18.30 zostaną odprawione o 20.00.