Boże Ciało to dzień, w którym katolicy wychodzą na ulice swych miast i wsi, by publicznie dać wyraz swej wiary w Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Są jednak tacy, dla których to za mało. Od lat w Rzeszowie, Lublinie, Krakowie, Włocławku, Warszawie, Opolu czy Białymstoku tego dnia odbywają się koncerty. Są to jednak koncerty nietypowe, bo „Gwiazdą” jest nie jakiś znany piosenkarz czy zespół, ale sam Chrystus. To dla Niego gromadzą się tłumy, by modlić się, śpiewać i Go uwielbiać.

W tym roku do miast, w których odbywać się będą takie koncerty dołącza i Rumia. Tego dnia (04.06.2015) na Stadionie Miejskim o godzinie 19.00 rozpocznie się Koncert Uwielbienia „Bogu – Chwała!”

Podstawowym celem Koncertu jest modlitwa i uwielbienie Boga, który kocha nas, jest obecny w życiu każdego z nas, czuwa nad nami, darzy nas Swymi łaskami, działa cuda.

Koncert jest też odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. Stąd nasza obecność nie w przestrzeni sakralnej, ale właśnie na stadionie, na dużej scenie z profesjonalną oprawą sceniczną, a więc nagłośnieniem i oświetleniem. Poprzez wspólny śpiew, modlitwę i świadectwo chcemy dać wyraz naszej wiary w Boga i wdzięczności Jemu za wszelkie dobro, jakiego nam w Swej miłości udziela. Tego dnia wiele ludzi bierze udział w Procesji i Mszy świętej, a my chcemy to świętowanie przedłużyć i nadać mu formę radosnego, rodzinnego spotkania, pełnego muzyki, Dobrej Nowiny i świadectwa.

Na Koncert zapraszamy wszystkich, którzy uważają się za osoby wierzące, ale także i tych, którzy Boga poszukują, gdyż chcemy, aby była to również okazja do indywidualnej rozmowy z kapłanem lub świeckim ewangelizatorem, skorzystania z Sakramentu Pojednania czy modlitwy, ale także do zadawania pytań o wiarę i wspólne szukanie odpowiedzi na nie, a więc Koncert nie jest imprezą zamkniętą, zarezerwowaną jedynie dla katolików, ale otwartą na każdego.

Podczas Koncertu świadectwo swej wiary da między innymi ks. Jan Kaczkowski, Dyrektor Puckiego Hospicjum. Dlatego też będziemy zachęcać do złożenia ofiary na Hospicjum, jako przejaw wiary wcielanej w życie, miłosierdzia głoszonego nie tylko słowem, ale przede wszystkim poprzez czyny.

W czasie koncertu wystąpi powołany specjalnie do tego wydarzenia chór wraz z zespołem instrumentalnym. Jest to zatem inicjatywa naszych rodzimych talentów, które na co dzień zaangażowane są w zespoły śpiewające w swych parafiach a także w różne grupy kulturalne działające na terenie Rumi i Redy. Poza instrumentalistami są to amatorzy, którzy chcą publicznie poprzez śpiew oddać Bogu cześć i dać świadectwo swojej wiary. Próby odbywają się już od września, najpierw w mniejszych grupach a od marca w pełnym składzie. Odpowiedzialnym za aranżacje i dostosowanie piosenek na potrzeby naszego chóru jest Mirosław Hałenda, na co dzień organista w Parafii św. Antoniego w Redzie a także klawiszowiec zespołu Pullover. Chórem dyrygować będzie znana z promocji Kaszub piosenkarka, kompozytorka i dyrygentka Weronika Korthals.Bogu Chwała Logo