Ogłoszenia 22 Niedziela Zwykła

Rumia, 3 września 2017 roku
1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca. Od dzisiaj powracamy do sprawowania Eucharystii o godzinie 15:00.
2. W poniedziałek 4 IX o godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież. Jedna z intencji tej Mszy św. zostanie odprawiona w intencji III zakonu św. Franciszka. W szkole Sióstr Salezjanek Msza święta na rozpoczęcie roku o godzinie 9:00.
3. We wtorek 5 IX różaniec z wypominkami za zmarłych o godzinie 18:00 i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o 18:30. Także we wtorek chór Cecylia na wieczornej Mszy świętej wznawia po wakacyjnej przerwie działalność śpiewaczą. Zapraszamy wszystkich chórzystów i chętnych.
4. We środę 6 IX o godz. 18:00 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Także we środę wieczorna Adoracja od godziny 19:00 do 20:00.
5. 7 IX przypada I czwartek miesiąca – Nabożeństwo Godzina święta; modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o godzinie 18.00 i Msza św. o powołania o g. 18.30. Ze względu na wyjazd ks. Michała z grupą młodzieży do Częstochowy i Kopca uroczyste rozpoczęcie roku ministranckiego odbędzie się w drugi czwartek miesiąca – 14 września na naszej odpustowej Mszy św. o godzinie 18:30. Już dzisiaj zapraszamy ministrantów i ich rodziny oraz wszystkich Parafian do udziału w odpuście.
Także 7 IX po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
6. 8 września w piątek przypada święto Narodzenia NMP, w tym dniu w salezjańskim nowicjacie w Kopcu nasz parafianin Piotr Warzocha złoży pierwszą profesję zakonną. Jego wierność polecamy Bożej opiece przez wstawiennictwo Wspomożycielki.
7. 9 września w sobotę Ksiądz Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź dokona poświęcenia kościoła parafialnego bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego, podczas Mszy św. o godzinie 10:00.
8. W najbliższą niedzielę 10 września w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Rumi będzie obchodzony jubileusz 80-lecia obecności Salezjanów. Uroczysta celebra o godzinie 11:00.
9. Także w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11:00 chcielibyśmy pobłogosławić uczniów klas I szkół podstawowych i dokonać poświęcenia pomocy szkolnych. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z pierwszoklasistami do udziału w tej uroczystości i do przyniesienia swoich tornistrów.
10. W przyszłą niedzielę o godzinie 15:00 u sióstr Zmartwychwstanek Msza św. i spotkanie dla rodzin powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Serdecznie zapraszamy.
11. Żywy Różaniec i Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza na pielgrzymki do Torunia i Częstochowy od 30.09. do 1 października i 13 października na rekolekcje z o. Maniackalem do Kadyn. Kontakt z p. Barbarą Kuling.
12. Od poniedziałku 4 IX kancelaria czynna według zwykłego porządku.
13. Bóg zapłać za złożone ofiary w tym tygodniu.
14. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
15. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
+ Mirosława Jóźwiak l. 61, zam. ul. Saperów