Niedziela Świętej Rodziny 2012

 1. Dziś w Niedzielę Świętej Rodziny organizujemy VIII Marsz Rodzin. Rozpoczynamy go mszą św. o godz.18.30 w naszym Kościele. Wszystkim parafianom, którym drogie są rodziny zapraszamy Manifestujemy poparcie dla biblijnego modelu rodziny mężczyzny i kobiety, wspartego nierozerwalną przysięgą (ślubem) składaną Bogu, gdzie pierwsze i niezbywalne prawo do dawania życia mają małżonkowie, a do wychowania dzieci posiadają rodzice. Jest manifestacja dla poszanowania życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

 2. Zbliża się do końca rok kalendarzowy. Jak poprzednie lata, był on bogaty w wydarzenia w życiu Kościoła i naszej Parafii, a z pewnością i w naszych Rodzinach. Mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać. Warto zapytać siebie o to, jaki był dla mnie ten odchodzący rok?… Okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Starego Roku 31 grudnia o g. 18.00. Msza św. dziękczynna za miniony Rok o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. . Pamiętajmy, aby pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku celebrować w duchu wiary i chrześcijańskiej nadziei, z wielką godnością.

 3. Modlimy się za Rodziców, Wychowawców, Katechetów, Animatorów przez wstawiennictwo św. Jana Bosko w poniedziałek 31 grudnia o g. 18.30.

 4. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki obchodzimy 1 stycznia. Msze św. wg. rozkładu niedzielnego.

 5. I wtorek – różaniec z wypominkami we wtorek o godzinie 18.00 i msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.30.

 6. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

 7. Zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakaramentu rodziny księży, zakonników, sióstr zakonnych w środę od g. 19.00 do 20.00. Za tydzień Adorację prowadzi Diakonia.  

 8. I Czwartek – Nabożeństwo powołaniowe o g. 18.00 i msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Służby Ołtarza o g. 18.30.

 9. I Piątek – miesiąca. Chorych odwiedzamy od g. 9.00. Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.30, 19.30.

 10. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

 11. I niedziela miesiąca 6 stycznia Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.

 12. Rozkład Kolędy:
  śr 2 stycznia: Bławatkowa, Bratkowa, Fiołkowa, Gerberowa, Irysowa, Konwaliowa, Krokusowa, Makowa, Nagietkowa, Narcyzowa, Ogrodowa, Przyrzeczna, Warzywna, Partyzantów (numery parzyste)
  cz 3 stycznia: Partyzantów (numery nieparzyste), Okrzei, Kostki Napierskiego
  pt 4 stycznia: Tysiąclecia
  so 5 stycznia: 1 Maja, Konopnickiej, Prusa
  n 6 stycznia: Kazimierz

 13. Gdański Orszak Trzech Króli. Spotykamy się 6 stycznia 2013 roku o godz. 11:30 przy Kaplicy Królewskiej, by w uroczystym orszaku przejść ulicami Starego Miasta do stajenki i pokłonić się narodzonemu Dzieciątku, a potem wspólnie radośnie kolędować. Wśród uczestników będziemy rozdawać korony oraz śpiewniki, tak aby każdy mógł aktywnie wziąć udział w Orszaku.

 14. Młodzież z grupy misyjnej zbiera używane telefony komórkowe do kartonu przy żłóbku.  

 15. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Modlimy się o Boże błogosławieństwo na każdy dzień.

 16. O ostatnim czasie pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jana Grabowskiego, l. 58, zam. ul. Nagietkowa.