Niedziela Poświęcenia Kościoła 27X 2013

 1. Z racji tygodnia misyjnego dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła.
 2. Chór Św. Cecylii pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego serdecznie zaprasza na: Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku 27 października (niedziela) godz.19:15 (po Mszy św. wieczornej) w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
 3. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od g. 19.00 do 20.00.
 5. Neokatechumenat zaprasza na katechezy w pn o g. 19.15.
 6. Dziś będzie można zakupić znicze sprzedawane przez ministrantów po mszach świętych, następnie 30 i 31 października od 15 do 19.00 oraz 1 listopada od 8.00 do 14.00. Dochód przeznaczony na dofinansowanie ferii zimowych dla ministrantów naszej parafii.
 7. Wypominki na cały rok i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii. Proszę podawać imiona w I przypadku, w mianowniku (czyli np. Jan, Teresa). W dzień 1 listopada wypominki przyjmujemy przy wejściach na cmentarz.
 8. Zapraszamy na Marsz Świętych z naszego Kościoła do Kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w czwartek o godz. 19.30 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego do Parafii NMP Wspomożenia Wiernych.
 9. Wszystkich Świętych. 1 listopada, przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 rozpocznie się Procesja Żałobna na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego w niej udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Bardzo prosimy o nabożne w niej uczestniczenie. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie tej o godz. 15.00. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 10. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust: a) zupełny w dniach 1-8 listopada b) częściowy w inne dni. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią zwykłe warunki: przyjęcie sakramentu pojednania i pokuty, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa wg intencji Ojca św.
 11. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych za tydzień 8 listopada od godz. 9.00.
 12. Młodzież naszej parafii zaprasza na Wieczornicę Zaduszkową, która odbędzie się w piątek 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych na Starym Cmentarzu przy ul. Kościelnej o godzinie 20. W razie niepogody Wieczornica zostanie przeniesiona do Oratorium. Prosimy zabrać ze sobą znicze.
 13. Dzień Zaduszny, a więc wspominamy wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 18.30. Procesja Żałobna na Starym Cmentarzu nastąpi po Mszy św. o godz. 9.30-zbiorowej za Zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach.
 14. I Sobota – o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 15. Różaniec z wypominkami o godz. 18.00. rozpoczynamy od niedzieli.
 16. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 17. Zajęcia Wokalne w Oratorium w poniedziałek o godz. 17.00
 18. W piątek i sobotę Oratorium będzie nieczynne.
 19. Caritas Gdańska szuka chętnych, którzyby zrobili na drutach 1,5m „szalik dla bezdomnego”. Chętnych proszę o zgłoszenie w przedsionku kościoła, lub telefonicznie (505 143 264).Zrobione szaliki złożymy do kosza przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa 24 listopada.
 20. Policja informuje o złodziejach, którzy wpuszczani są do domów metodą „na wnuczka”. Prosimy przestrzec swoich starszych krewnych.
 21. Solenizantów i Jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność strzeże.
 22. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Marlena Bielawska, l.46, zam. ul. Świerkowa śp.
  śp. Paweł Kass, l. 77, zam. Orzechowa
  ​śp. Brunon Bladowski, l.66, zam. ul. IDyw.WP