Niedziela Opatrzności Bożej 13 października 2013

oko-opatrznoaciNiedziela Opatrzności Bożej – 13 października 2013,

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Odpust Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wysłuchania nauk, przyjęcia komunii św., do modlitwy w intencjach Ojca św. Franciszka. Kazania przez cały dzień głosi ks. Prof. Henryk Skorowski, Salezjanin (pochodzący z naszej parafii) Moderator Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW (swego czasu Rektor UKSW, Dziekan Nauk Historycznych i Społecznych). Po mszy o godz. 12.30 – procesja Eucharystyczna.

2. Dziś przed kościołem zbieramy do puszki na rzecz młodzieży biednej, a uzdolnionej z okazji XIII Dnia Papieskiego.

3. Po mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo fatimskie – zapraszamy do przyjścia ze świecami.

4. Pamiętamy również o dniu Edukacji Narodowej. Niech dobry Bóg-Źródło mądrości błogosławi wszystkim nauczycielom.

5. Dziś Marsz dla Życia wyrusza sprzed placu Trzech Krzyży o godz. 15.30. Zapraszamy.

6. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 19.00 do 20.00.

7. W środę organizowana jest pielgrzymka rowerowa z pod Kapliczki na Kazimierzu do Rumi pod pomnik Jana Pawła II. Wyruszamy o godz. 16:30. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby pragnące oddać hołd wielkiemu Papieżowi – Polakowi.

8. Akcja Katolicka prowadzi Różaniec o bp Konstantym Dominiku w czwartek o godz. 18.00.

9. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków z seminarium salezjańskiego. Chciejmy wesprzeć nowe pokolenie salezjanów. Jest to również wsparcie materialne, ale chciejmy również gorąco modlić się w intencji kleryków, którzy pochodzą z naszej parafii: Krzysztofem (Rzym), Michałem i Grzegorzem (Ląd).

10. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii Msza Święta w języku kaszubskim o godz. 12.30.

12. Od przyszłej niedzieli 20 oraz 27 października po Mszach świętych, będzie można zakupić znicze sprzedawane przez ministrantów z naszej parafii. Stoiska ze zniczami będą również 30 i 31 października od 15:00 do 19:00 oraz 1 listopada w godzinach od 8:00 do 14:00. Uzyskany dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie ferii zimowych dla ministrantów w naszej parafii.

13. Wypominki na cały rok na godz. 7.40 czy 12.10 przyjmujemy w kancelarii. Proszę podawać imiona w I przypadku, w mianowniku (czyli np. Jan, Teresa).
Natomiast karteczki do wypominek jednorazowych znajdujemy w gablotach za ławkami.

14. Solenizantów i Jubilatów niech Boża Opatrzność strzeże.

15. W minionym tygodniu odszedł do Pana: św. Paweł Golla, l. 92, zam. przy ul. Sikorskiego. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00.