Narodzenie Pańskie, 25 grudnia

  1. Drodzy Parafianie składam najserdeczniejsze życzenia w dniu wspomnienia Narodzin Naszego Zbawiciela, Pana. Niech Boże Dziecię, będące Światłem rozproszy wszystkie Wasze ciemności, będące pokojem, wprowadzi się do Waszych domów, będące Życiem ożywi, to co w nasz już skostniało. Wszystkim niech błogosławi, byśmy doznali czym jest Królestwo Boże: zgoda w rodzinach, poszanowanie małżonków, dobra praca dla bezrobotnych, czułość i bliskość rodziców dla dzieci, wspólnota dla salezjanów.
  2. Dziękuję tym wszystkim, którzy przekazali życzenia tak listownie, telefonicznie, SMS-owo e-mailowo.
  3. 25 grudnia nie ma mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza święta o 8.00, następne o godzinie 9.30, 11.00, 12.30 z chrztami, 15.00, i 18.30.
  4. Bóg zapłać naszym spowiednikom, którzy ofiarnie posługiwali w konfesjonale w czasie wyznaczonym jak i poza tym czasem. Bóg zapłać przygotowującym kościół na święta, szczególnie p. kościelnemu Tomaszowi, p. organiście Krzysztofowi, s. Joannie, Ministrantom, Orkiestrze, Chórowi Cecylia i innym, których nie wymienię.
  5. Kolędnica przygotowana przez Oazę dzieci i młodzieży zapuka do drzwi naszych domów w pierwszy i drugi dzień świąt od godziny 14.00. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie dzieci i młodzieży.
  6. Kolędę rozpoczyna my 28 grudnia, a kończymy 29 stycznia. Rozkład kolędy w gablotach i na stronie internetowej. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
  7. Kolęda 28 grudnia: ul. Różana, 29 grudnia: ul. Saperów. W kolędzie towarzyszyć nam będzie dk. Michał Kwiatkowski.
  8. W święto św. Szczepana 26 grudnia we wtorek msze św. jak w niedzielę. Zapraszamy do dalszego świętowania czasu narodzenia Pana.
  9. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa obchodzimy w niedzielę 30 grudnia. Tego dnia organizujemy VIII Marsz Rodzin. Rozpoczynamy mszą św. o godz.18.30 w naszym Kościele. Wszystkim parafianom, którym drogie są rodziny zapraszamy Manifestujemy poparcie dla biblijnego modelu rodziny mężczyzny i kobiety, wspartego nierozerwalną przysięgą (ślubem) składaną Bogu, gdzie pierwsze i niezbywalne prawo do dawania życia mają małżonkowie, a do wychowania dzieci posiadają rodzice.