Narodzenie Pańskie 2013

 1.  Drodzy Parafianie składam najserdeczniejsze życzenia w dniu wspomnienia Narodzin Naszego Zbawiciela, Pana. Niech Boże Dziecię, wchodzące w życie małżonków Maryi i Józefa będzie świadkiem małżeństwa i rodziny. Dzisiejsze świętowanie Narodzin jest pochwałą Bożego zamysłu, Bożego porządku. Niech nie braknie nam sił, by przejmować ten wzór i kształtować życie własne jak i naszych najbliższych. Wszystkim, którzy kształtują, swoje życie, zabiegają o ewangeliczny kształt swojego otoczenia składam serdeczne Bóg zapłać. Przy Żłóbku pamiętam również o tych, z którymi trudno jest mi się spotkać. Niech Boże Dziecię i im towarzyszy.
 2. Dziękuję tym wszystkim, którzy przekazali życzenia tak listownie, telefonicznie, SMS-owo e-mailowo.
 3. 25 grudnia nie ma mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza święta:8.00, następne o godzinie 9.30, 11.00, 12.30 z chrztami, 15.00, i 18.30.
 4. Bóg zapłać naszym spowiednikom, którzy ofiarnie posługiwali w konfesjonale w czasie wyznaczonym jak i poza tym czasem.
 5. Bóg zapłać przygotowującym kościół na święta, szczególnie p. kościelnemu Tomaszowi, p. organiście Krzysztofowi, s. Joannie, Ministrantom, Chórowi Cecylia i innym.
 6. Kolędę rozpoczyna my 28 grudnia. Rozkład kolędy w gablotach i na stronie internetowej. Kolęda w sobotę 28 grudnia-ulica: Kościelna, Chopina, Plac Kaszubski, Spółdzielcza, Subisława; pn 30 grudnia-ulica: Boh. Kaszubskich, Bony, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Miłosza, Przemysława II, Piłsudskiego Puławskiego, Targowa, Władysława Jagiełły, Zygmunta Starego, W kolędzie towarzyszyć nam będzie przez pierwsze dni ks. Rafał Burnicki.
  ​Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
 7. W święto św. Szczepana 26 grudnia msze św. jak w niedzielę. Zapraszamy do dalszego świętowania czasu narodzenia Pana.
 8. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa obchodzimy w niedzielę 29 grudnia. Tego dnia organizujemy IX Marsz Rodzin. Rozpoczynamy mszą św. o godz.15.00 w naszym Kościele. Wszystkim parafianom, którym drogie są rodziny zapraszamy Manifestujemy poparcie dla biblijnego modelu rodziny mężczyzny i kobiety, wspartego nierozerwalną przysięgą (ślubem) składaną Bogu, gdzie pierwsze i niezbywalne prawo do dawania życia mają małżonkowie, a do wychowania dzieci posiadają rodzice.
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łaski Bożych