IV Niedziela Wielkanocna 2013

 1. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętamy również o Jubileuszach powołanych czy posługujących w naszej parafii. 25 lecia kapłaństwa obchodzą salezjanie: ks. Jerzy Czaja (26 maja), ks. Marek Michalak, ks. Jarosław Koral (9 czerwca) ; Oblat Maryi Niepokalanej ks. Wojciech Turski; Salezjanki: 50-lecie ss. Adela i Maria; 60-lecie s. Halina (12 maja), Zmartwychwstanka s. Maria Elżbieta Malewska (6 lipca).

 2. ks. Abp Sławoj Leszek pisze: Troska o człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci jest naszym zadaniem. Każdy z nas także może wesprzeć działania hospicjów. Proszę Was o modlitwę w intencji tych szczególnych dzieł, w intencji ludzi w nich przebywających, ich bliskich, personelu i wolontariuszy. W niedzielę, 21 kwietnia br. spotkamy przed naszymi kościołami i w różnych innych miejscach Pomorza wolontariuszy w żółtych koszulkach, wyposażonych w skarbonki, którzy będą kwestować na rzecz pacjentów Hospicjów w zamian ofiarowując żółtego żonkila. Zachęcam Was drodzy do szczególnej wrażliwości i hojności. Niech POLA NADZIEI będą wielką wspólnotą ludzi potrzebujących z ich dobroczyńcami.

 3. Dziś msza św. w j. kaszubskim w kościele św. Jana z Kęt w Janowie, o godz. 14.00.

 4. Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski, Archidiecezji i Inspektorii salezjańskiej we wtorek 23 kwietnia. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.00, 18.30

 5. W środę nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych o godz. 18.00.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 19.00 w milczeniu.

 7. Wieś Kazimierz obchodzi swoją uroczystość odpustową w czwartek 25 kwietnia we wspomnienie św. Marka. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 9.30 i Niespory o godz. 17.00 przy kapliczce w Kazimierzu.

 8. Polecam film Cristiada. PROJEKCJA FILMU DLA PARAFII.„MULTIKINO RUMIA” (ul. Sobieskiego 14a)Seans 26 kwietnia 2013 roku (piątek) godz. 19.30. Zapisy tylko w niedzielę (21.04.2013 roku) po Mszach świętych. Koszt 15 zł/os.

 9. "Nie wiesz, co zrobić ze swoim życiem? Oddaj je Jezusowi. Pod Takim tytułem w Par. NMP Wspomożenia Wiernych odbędą się Seminaria Odnowy Życia w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie 30 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

 10. W przyszłą niedzielę (28 kwietnia) po mszy świętej dziecięcej (o 11.00) otwarte będzie nasze Oratorium. Zapraszamy serdecznie całe rodziny: rodziców z dziećmi. W ofercie: kawa, herbata, ciasto, wspólne gry i zabawy pod okiem animatorów.

 11. Wielka Majówka w Oratorium dla dzieci w dniach 30.04 – 2.05 i 4.05. W programie: wyprawa rowerowa, podchody, gry i zabawy na świeżym powietrzu a także turniej Tenisa Stołowego i Piłkarzyków. Wieczorami Oratorium będzie otwarte dla młodzieży.

 12. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Jezus miłosierny, a Maryja Wspomożycielka wspiera w codzienności.

 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
  śp. Stanisław Dawidczyk, l. 64, zam. u. Bądkowskiego.