IV Niedziela Adwentu

 1. Przed nami ostatnie Roraty, które kończymy w poniedziałek, o godz. 6.00. Dziękujemy za tak liczny udział i trwanie do samego końca w tej porannej adwentowej modlitwie. Jesteśmy zbudowani postawą wielu dzieci, niektórych bardzo małych, dziękujemy naszej młodzieży i starszym, za piękne świadectwo wiary.
 2. Bóg zapłać! Nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Ostatni raz odprawiamy w poniedziałek, zaraz po roratach.
 3. Okazja do spowiedzi jest w czasie Mszy św. W Wigilię spowiadamy do godz. 10.00. W Święta nie spowiadamy.
 4. Ostatni dzień Adwentu zakończymy 24 grudnia. W tym dniu, jak każdego m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. Msza św. w int. składających prośby i podziękowania o godz. 8.00. Nie ma nabożeństwa ani Mszy św. wieczornej.
 5. Dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przy ołtarzy Serca Pana Jezusa dzielą się ofiarą, bądź artykułami spożywczymi i innymi, z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii, zarówno Rodzinami, jak i dziećmi.
 6. Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych Rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytanie Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1-14), łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i rodzinne kolędowanie. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Niech Święta będą dla nas także czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się ludźmi biednymi i samotnymi, którzy jakże często są bardzo blisko nas, a nam tak trudno ich zauważyć. A może ktoś skorzysta w tym roku z dodatkowo przygotowanego wolnego miejsca przy stole w naszym domu?…
 7. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Radośnie uczcijmy przychodzącego do nas Pana Jezusa. Zapraszamy!
 8. Pierwsza Msza św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00 i następne według już rozkładu niedzielnego.
 9. Oazowicze z naszej parafii, będą kolędować na terenie naszej Parafii, jak to bywało w poprzednich latach w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia od godziny 14.00 do 18.00.
 10. Kolędę rozpoczyna my 28 grudnia, a kończymy 29 stycznia. Rozkład kolędy  w gablotach za ławkami na końcu kościoła. Rozkład kolędy może zostać mieniony, zostanie oficjalnie podany w niedzielę poprzedzającą wizytę. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
 11. Kolęda 28 grudnia: ul. Różana, 29 grudnia: ul. Saperów. W kolędzie towarzyszyć nam będzie dk. Michał Kwiatkowski.
 12. Marsz dla Życia wychodzi z Kościoła Podwyższenia Krzyża św. do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w dniu 30 grudnia po mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 13. Kancelaria w czasie kolędy czynna we wtorek, środę, czwartek, sobotę od godz. 8.30 do 10.30.
 14. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wszystkiego dobrego od Boga i ludzi.
 15. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielnt, L'Osservatore Romano.