IV Niedziela Adwentu 2013 roku

 1. Mamy w Archidiecezji nowego biskupa pomocniczego. Powołany został ks. Wiesław Szlachetka.
 2. Dziś o godz. 18.00 Nowenna do Bożego Narodzenia oraz jutro i po jutrze po roratach.
 3. W poniedziałek podsumowanie rorat. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z obrazkami świętych.
 4. Ostatni dzień Adwentu zakończymy 24 grudnia i tego dnia ostatnie Roraty o godz. 6.00. Dziękujemy za tak liczny udział i trwanie do samego końca w tej porannej adwentowej modlitwie. Jesteśmy zbudowani postawą wielu dzieci, niektórych bardzo małych, dziękujemy naszej młodzieży i starszym, za piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać!.
 5. We wtorek 24 grudnia, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. Msza św. w int. składających prośby i podziękowania o godz. 8.00. Nie ma nabożeństwa ani Mszy św. wieczornej.
 6. 24 grudnia spowiadamy do godz. 10.00. W święta nie spowiadamy.
 7. Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych Rodzinach, domach, sąsiedztwie. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytanie Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1-14), łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i rodzinne kolędowanie. Proszę stół zachować wolnym od alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć nie jest to obowiązek. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności.
 8. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Pierwsza Msza św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00 i następne według już rozkładu niedzielnego.
 9. Dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przy ołtarzy Serca Pana Jezusa dzielą się ofiarą, bądź artykułami spożywczymi i innymi, z najbardziej potrzebującymi w naszej Parafii, zarówno Rodzinami, jak i dziećmi.
 10. Kolędę rozpoczynamy 28 grudnia. Rozkład kolędy do 11 stycznia w gablotach za ławkami na końcu kościoła. Rozkład kolędy może zostać mieniony, zostanie oficjalnie podany w niedzielę poprzedzającą wizytę. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
 11. Kolęda w sobotę 28 grudnia-ulica: Kościelna, Chopina, Plac Kaszubski, Spółdzielcza, Subisława; pn 30 grudnia-ulica: Boh. Kaszubskich, Bony, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Miłosza, Przemysława II, Piłsudskiego Puławskiego, Targowa, Władysława Jagiełły, Zygmunta Starego,
 12. W kolędzie towarzyszyć nam będzie przez pierwsze dni ks. Rafał Burnicki.
 13. Marsz dla Życia wychodzi z naszego Kościoła Podwyższenia Krzyża św. do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w dniu 29 grudnia po Mszy św. o godzinie 15.00. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 14. 6 stycznia z parafii Wspomożenia wiernych po Mszy św. o g. 12.30 wyjdzie Marsz Trzech Króli do figury bł. Jana Pawła II.
 15. Po świętach Kancelaria w czasie kolędy czynna we wtorek, środę, czwartek, sobotę od godz. 8.30 do 10.30.
 16. Parafia i Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Rumi zapraszają dzieci do wzięcia udziału w półkoloniach zimowych. Organizowane są dwa turnusy w dniach: 20-25 stycznia oraz 27-31 stycznia. W ramach półkolonii wyjedziemy do Gdyni do Centrum Nauki Experyment, zwiedzimy gospodarstwo Agroturystyczne k/Wieżycy, wyjedziemy do Sopotu do Aquaparku, zagramy w bowling w Hotelu Faltom. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek Konkol.
 17. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wszystkiego dobrego od Boga i ludzi.
 18. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny z dodatkiem.