III Niedziela Wielkiego Postu 2013

 1. Pontyfikat Papieża Benedykta XVI zakończył się 28 lutego o godzinie 20.00. Od tej chwili rozpoczął się wakat Stolicy Apostolskiej. Zechciejmy wcielać w życie zalecenia Konstytucji Apostolskiej o Kościele "Universi Dominici gregis", w której czytamy, że „Kościół powszechny duchowo zjednoczony z Maryją, Matką Jezusa, powinien trwać jednomyślnie na modlitwie; w ten sposób wybór nowego Papieża będzie wydarzeniem bliskim Ludowi Bożemu i w pewnym sensie działaniem całego Kościoła, a nie dotyczącym jedynie Kolegium elektorów”. 

 2. W dniach wakatu na Stolicy Apostolskiej, czyli od 28 lutego od godz. 20.00, aż do momentu zakończenia zwołanego dla wyboru nowego papieża konklawe i ogłoszenia imienia nowego następcy św. Piotra przez kardynała protodiakona należy modlić się o wybór nowego papieża. Zaleca się aby po Modlitwie po Komunii św., podczas każdej Mszy św., zaśpiewać hymn do Ducha Świętego oraz odmówić modlitwę „za wybór nowego papieża”.

 3. Z chwilą wyboru nowego papieża należy bić w dzwony przez 15 minut, a w najbliższą niedzielę po wyborze, po modlitwie po Komunii Świętej, śpiewać wraz z wiernymi Hymn „Ciebie, Boga wysławiamy”.

 4. Dziś msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30 a następnie nabożeństwo.

 5. Gorzkie żale o godz. 17.30. Zapraszam.

 6. I poniedziałek – Msza św. w int. III Zakonu św. Franciszka o godz. 8.00.

 7. I wtorek – różaniec z wypominkami we wtorek o godzinie 18.00 i msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.30.

 8. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

 9. Zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakaramentu Oratorium i Poradnictwo Rodzinne. Za tydzień proszę Kościół Domowy o prowadzenie adoracji

 10. I Czwartek – Nabożeństwo powołaniowe o g. 18.00 i msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Służby Ołtarza o g. 18.30.

 11. W Oratorium rozpoczynamy zajęcia wokalne prowadzone przez profesjonalną nauczycielkę śpiewu i trenerkę głosu, Panią Barbarę Czarkowską, która przez ponad 30 lat przygotowywała wokalnie wszystkie musicale w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zajęcia będą się odbywać raz na dwa tygodnie po dwie godziny lekcyjne. Do udziału w nich zapraszamy młodzież gimnazjalną i starszą. Zapisy i więcej informacji u Organisty.

 12. W przyszły piątek w ramach nabożeństwa drogi krzyżowej dla młodzieży nasza Diakonia Muzyczna przedstawi Misterium "Ślad Losu". Zapraszamy nie tylko młodzież.

 13. Tradycyjne Skarbonki na jałmużnę dla dzieci i całych rodzin na czas Wielkiego postu znajdują się w gablotach na końcu kościoła.

 14. W niedzielę 10 marca o godz. 14.00 w kościele św. Judy Tadeusza na Zagórzu zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.

 15. Rekolekcje wielkopostne w V tygodniu Wielkiego Postu. Zachęcam do modlitwy w intencji głoszących jak i w intencji nas samych, byśmy byli poddani Duchowi Bożemu i przyjęli łaskę, którą ofiaruje nam Bóg w tym czasie.

 16. Miejska Droga Krzyżowa w piątek po rekolekcjach 22 marca. Wyjście z parafii NMP Wspomożenia Wiernych do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

 17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 18. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny,.

 19. Zachęcam do przekazania 1% podatku na:
  SALEZJAŃSKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY
  Numer KRS: 0000061527 cel P24.
  W minionym roku z tego funduszu dzieci i młodzież miały opłacony częściowo przejazd na Sejmik młodych do Trzcińca, wyjazdy LSO i Oazy.

 20. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 21. W minionym tygodniu odszeszli do Pana:
  śp. Czesław Żywicki, l. 49, pogrzeb we wtorek o godz. 10.30.