II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2014r.

 1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywane świętem Trzech Króli. Kościół przypomina nam, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Zgodnie ze zwyczajem, piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K + M + B 2014). To nasze przyznanie się się do Chrystusa wobec świata i sąsiadów.
 2. Rumski Orszak Trzech Króli rozpoczyna się 6 stycznia 2013 roku o godz. 12:30 na mszy św. w parafii Wspomożenia Wiernych, by następnie przemaszerować do figury bł. Jana Pawła II Wśród uczestników będziemy rozdawać śpiewniki, tak aby każdy mógł aktywnie wziąć udział w Orszaku. po zakończeniu uroczystości będzie można otrzymać gorącą herbatę, bigos i grochówkę. Opłata za posiłek jest dowolną ofiarą na rzecz fundacji "Słowo"
 3. I poniedziałek: Msza św. w int. III Zakonu św. Franciszka o godz. 8.00.
 4. I wtorek miesiąca: Różaniec z wypominkami o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach polecanych w wypominkach.
 5. Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki wiernych w środę o g. 18.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 19.00 do 20.00.
 7. Kolęda w dni powszednie od 15.30 w soboty i niedziele od 15.00:
 8. • pn 6 stycznia: Dębogórze Wybudowanie,
  • wt 7 stycznia: Ceynowy 15C, Kwiatowa, Starowiejska, Sychty,
  • śr 8 stycznia: Ceynowy (bez 15C),
  • cz 9 stycznia: Asnyka, Bieszka, Hepki, Heykego, Lotników, Słoneczna, Trepczyka,
  • pt 10 stycznia: Saperów
  • sb 11 stycznia: Kopernika, Kosynierów, Sikorskiego, Spadochroniarzy,
 9. Kancelaria w czasie kolędy czynna tylko do południa.
 10. Schola, Dziecięca, Młodzieżowa Diakonia Muzyczna i Diakonia Muzyczna Domowego Kościoła zapraszają całe rodziny na wspólne kolędowanie do naszego kościoła dziś o godz. 16.00. Nie jest to koncert, więc zachęcamy do zabrania ze sobą tekstów kolęd a także instrumentów muzycznych, by wspólnie oddać chwałę Bożemu Dziecięciu
 11. Chór św. Cecylii serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 12 stycznia po Mszy św. od 13:30
 12. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. wieczornej w organistówce.
 13. W niedzielę 12ego stycznia o 19:00 w parafii Judy Tadeusza na Zagórzu będzie spektakl naszej Grupy Artystycznej Nazaret przygotowany z Domem Samotnej Matki z Matemblewa. Ten spektakl to apel o obronę życia. To Jasełka, które promują potrzebę utrzymywania Okien Życia.
 14. Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Rumi zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Półkoloniach Zimowych. I Turnus w dniach: 20-25 stycznia oraz II Turnus 27-31 stycznia. W ramach półkolonii organizowane są wyjazdy do Centrum Nauki „Experyment”, do gospodarstwa Agroturystyczngo k/Wieżycy, do Aquaparku, na kręgle do Hotelu „Faltom”. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek Konkol.
 15. Mamy wolne intencje mszalne w godzinach porannych w miesiącu styczniu.
 16. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Boże Dziecię i prowadzi przez życie.
 17. Prasa religijna: Gość niedzielny