Aktualne ogłoszenia dotyczące
I Komunii można śledzić tutaj


Przygotowanie do I Komunii świętej

Informacje ogólne:

  1. W naszej parafii do I komunii przystępują dzieci z klas III szkół podstawowych, mieszkające na terenie naszej parafii.
  2. Jeżeli rodzice z naszej parafii chcą, aby dziecko przyjęło sakrament w innej parafii, powinni do 15 września zgłosić się do kancelarii w celu uzyskania pisemnej zgody.
  3. Jeżeli rodzice dziecka nie będący naszymi parafianami chcieliby, aby ich dziecko przyjęło sakrament I komunii u nas, powinni wypełnić deklarację, załączyć do niej zgodę swojego Księdza Proboszcza i zgłosić się osobiście do naszej kancelarii do 15 września.
  4. Dewocjonalia: medaliki i różańce rodzice kupują indywidualnie.
  5. Ofiara związana z I Komunią, pozostaje bez zmian, wynosi 150 zł, prosimy o wpłaty na rachunek bankowy, podany na stronie internetowej parafii możliwie do końca roku kalendarzowego. W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz szkołę i klasę.

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH rok 2022/2023

I Komunia odbędzie się w III sobotę, czyli 20 maja.

Deklaracje można odbierać w kancelarii lub pobrać do druku -> Deklaracja

Uzupełnione deklaracje należy dostarczyć do kancelarii parafialnej lub do s. Bernardy do końca września. Jeśli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią, trzeba koniecznie dołączyć wraz z deklaracją metrykę chrztu.

Kancelaria jest czynna:

  • wtorek i czwartek 08:30-10:30 i 17:00-18:00
  • środa i sobota 08:30-10:30

Katechezy sakramentalne odbywać się będą wedle ustalonego grafiku.

Po nowym roku będzie możliwość zamówienia i uszycia alby komunijnej u Pani Bernadety (cena ok. 200zł) – informacje u s. Bernardy. Zaznaczam, że w naszej parafii dzieci przystępują w długich albach (nie w sukienkach czy garniturach).

Modlitwy dzieci zdają w szkole do końca marca i po tym terminie pokazują siostrze kartkę z wykazem modlitw.

Zachęcam, aby dzieci przynajmniej dwa razy w tygodniu uczestniczyły w październiku w nabożeństwach różańcowych, a także w miarę możliwości w roratach i nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

Składka komunijna 150,00 zł obejmuje: tzw. Dar Ołtarza, pamiątka – modlitewnik (książeczka), obrazek I Komunijny, dary procesyjne, intencje Mszalne, wystrój kościoła, kwiaty, itp., (w składkę NIE wchodzi usługa fotografa).

Pieniądze można przekazać s. Bernardzie lub przelać na konto parafialne:

PARAFIA RZYM.-KAT. PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
numer rachunku: 77 1600 1462 1831 1182 0000 0001

 

Wszelkich informacji udziela s. Bernarda:

s.bernardacr@wp.pl

tel. parafialny 512 097 058