Duszpasterze

DUSZPASTERZE w Parafii:

  • 2017-2018
    ks. Witold Drzyzgiewicz (SDB) proboszcz – od 15 08 2017 roku
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz – od 1.08.2013 roku;
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom – od 1.08.2013 roku
    ks. Józef Balawander (SDB) – od 1.08.2017 roku
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) – od 1.07.2013 roku
    ks. Andrzej Waś (SDB) – od 1.08.2017 roku
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski

 

  • Poprzedni duszpasterze (według lat):
  • 2015-17 ks. Waldemar Łachut (SDB) proboszcz – od 26.06.2011 roku;
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz – od 1.08.2013 roku;
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom – od 1.08.2013 roku;
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 roku;
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) – od 1.07.2013 roku;
    ks. Janusz Tokarczyk (SDB) – od 1.08.2007 roku;
    ks. Eugeniusz Łodyka (SDB) – od 1.08.2015 roku
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski
  • 2014-15 ks. Waldemar Łachut (SDB) proboszcz – od 26.06.2011 roku
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz – od 1.08.2013 roku;
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom – od 1.08.2013 roku;
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 roku;
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) – od 1.07.2013 roku;
    ks. Stanisław Wontka (SDB) – od 1.08. 1991 roku +5.05.2015 roku;
    ks. Janusz Tokarczyk (SDB) – od 1.08.2007 roku;
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski
  • 2013-14 ks. Waldemar Łachut (SDB) proboszcz – od 26.06.2011 roku
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz – od 1.08.2013 –
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom – od 1.08.2013 –
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 –
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) – od 1.07.2013 –
    ks. Stanisław Wontka (SDB) – od 1.08. 1991 roku;
    ks. Janusz Tokarczyk (SDB) – od 1.08.2007 roku;
    ks. Henryk Jendryczka (SDB) – od 1.07.2011 roku, +13.11.2014 roku w Wejherowie
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski
  • 2011-2013
    ks. Waldemar Łachut dyrektor i proboszcz
    ks. Henryk Jendryczka
    ks. Jacek Brakowski (SDB) – od 1.07. 2010 roku do 30.07.2013;
    ks. Zygmunt Grochowiak (SDB) – od 1.07.2011 roku do 10.07.2013
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 roku
    ks. Jacek Pływacz (SDB) – od 1.07.2010 roku do 30.07.2013;
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2010-11 Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz  –  od 26.06.2005 do 16.06.2011 roku
  • ks. Józef Balawander (SDB) – w parafii od 1.08.2006 roku do 30.07.2011 roku;
  • ks. Jacek Brakowski
  • ks. Jacek Pływacz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2009-10
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Szwedowicz
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2008-09
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2007-08
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2006-07
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2005-06
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2004-05
    Ks. Jan Darmograj – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2003-04
    Ks. Jan Darmograj – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2002-03
    Ks. Jan Darmograj – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2001-02
    Ks. Jan Darmograj – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2000-01
    Ks. Jan Darmograj – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1999-00
    Ks. Jan Darmograj – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1998
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
    1997
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1996
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1995
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1994
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1993
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1992
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1991
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1990
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
  • 1989
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
  • 1988
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
  • 1987
    Ks. Ireneusz Trzeszczak – dyrektor I proboszcz
  • 1986
    Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1985
    Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1984
    Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1983
    Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1982
  • Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1981
    Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1980
    Ks. Mroczkowski – dyrektor I proboszcz
  • 1979
    Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
  • 1978
    Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
    ks. Stanisław Stachow
    ks. Gryszko Alojzy
    ks. Kaliński Bernard
    ks. Edward Bańdo
    ks. Jan Bieńkowski
  • 1977 Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
    ks. Stanisław Stachow
    ks. Gryszko Alojzy
    ks. Stanisław Smuniewski
    ks. Edward Bańdo
    ks. Jan Bieńkowski
  • 1976 Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
  • 1975 Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
  • 1974 Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
  • 1973 Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
  • 1972 Ks. Jan Styrna – dyrektor I proboszcz
  • 1971 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1970 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1969 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1968 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1967 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1966 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1965 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1964 Ks. Jacenciuk Henryk – dyrektor I proboszcz
  • 1963 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz 1962
  • Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1961 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1960 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1959 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1958 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1957 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1956 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1955 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1954 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1953 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1952 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1951 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1950 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1949 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1948 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1947 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1946 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1945 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1924 do 1944 ks. Władysław Lamparski 1916 do
  • 1922 ks. Jan Zieliński
  • 1901 do 1916 ks. Wojciech Ziemann
  • 1901 do 1916ks. Wojciech Ziemann
  • 1899 do 1901ks. Albin Kistowski
  • 1895 do 1897ks. Franciszek Laffont
  • 1892 do 1895 ks. Franciszek Springer
  • 1888 do 1892 ks. lic. Jan Górecki
  • 1863 do 1887 ks. Józef Wysocki
  • 1842 do 1863 ks. Antoni Skiba
  • 1802 do 1842 ks. Alojzy Hanke
  • 1789 i w 1801 ks. Norbert Łyśniewski SOCist.
  • 1757 Mikołaj Larchenfeld
  • 1745 do 1747 Jan Baptista Kamehl
  • 1725 do 1735Ernest Weinreich
  • 1701 do 1710 Jan Alojzy Cratz
  • 1686 – Jan Blangaim
  • 1682 – Jan Jansen
  • 1590 – Bartłomiej Riech
  • 1585 – Valbius Holender
  • 1568 – Walenty Leopolita


ks. Józef Paliwaoda urodził się 9 grudnia 1962 roku w Sławnie, z rodziców Stanisława i Zofii. Pochodzi z 7-osobowej rodziny, mieszkającej w Pałowie, w woj. Zachodniopomorskim.

Jego związek z salezjanami był od samego początku silny, gdyż przez lata był ministrantem i uczęszczał na katechezę i spotkania, które prowadzili duchowi synowie św. Jana Bosko Ale jego związek ze Zgromadzeniem Salezjańskim na dobre rozpoczął się w Aspirantacie w Czerwińsku. Po ukończeniu szkoły podstawowej we wrześniu 1977 r. rozpoczął naukę w liceum ogólnokształcącym w Wyszogrodzie, będąc jednocześnie przez cztery lata salezjańskim aspirantem. Mógł przez to bacznie przyglądać się życiu i pracy salezjańskiej, by ostatecznie zdecydować, po zdaniu matury, o wstąpieniu do nowicjatu w Czerwińsku.
Rozpoczął go dnia 15 sierpnia 1981 roku, a zakończył złożeniem pierwszej profesji zakonnej na okres 3 lat, 22 sierpnia 1982 roku. We wrześniu tegoż roku rozpoczął 2-letnie studia filozoficzne w WSD TS w Kutnie-Woźniakowie. Po ich zakończeniu został posłany w lipcu 1984 roku na roczną praktykę duszpasterską w parafii pw. Św. Rodziny do Piły. Po jej zakończeniu ponowił śluby zakonne w Swobnicy na kolejne trzy lata. We wrześniu 1985 roku rozpoczął studia teologiczne w WSD TS w Lądzie. 8 września 1988 roku w Turynie złożył profesję wieczystą. Następnego dnia, tj. 9 września, z rąk ks. kard. Anastasio Ballestrero przyjął święcenia diakonatu. Studia seminaryjne uwieńczył tytułem magistra teologii na KUL-u. Został wyświęcony na kapłana 26 maja 1989 roku w Lądzie przez ks. bp. Henryka Muszyńskiego.
W lipcu 1989 roku rozpoczął 2-letnią pracę duszpasterską w parafii w Debrznie, skąd posłuszeństwo zakonne „skierowało” go – również na dwa lata – do Szczecina, do parafii pw. Św. Jana Bosko w charakterze duszpasterza młodzieży.
Następnie przełożeni skierowali go do pracy jako wikariusza parafii pw. M.B. Pocieszenia w Kawnicach, gdzie znajduje się jedyne w Inspektorii Św. Wojciecha sanktuarium Matki Bożej.
Przez długi okres, bo trwający 12 lat, do 24 czerwca 2005 roku, pracował tam głównie z dziećmi i młodzieżą. 26 czerwca 2005 roku został proboszczem i dyrektorem Domu Zakonnego w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Plany – jak mówi – ma ambitne, a z Bożą pomocą, i ludzką, możliwe do realizacji.
Wszystkie informacje na temat Proboszcza, ks. Józefa Paliwody, zaczerpnięte z książki: „Daj mi duszę, resztę zabierz. Salezjanie w Rumi, 1937-2007”, Rumia 2007, s.347.