Boże Ciało 2013 roku

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i całej Parafii. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i po niej Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy. Następne Eucharystie o. godz. 12.30 i o godz. 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00. Pamiętajmy o tym, że dziś najważniejsze jest uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii św., a nie udział tylko w samej Procesji.

 2. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dzisiejszej Uroczystości Bożego Ciała bardzo dziękujemy. Parafianom z ul. Lipowej, I Dębogórskiej i Świętopełka, i nie tylko, za przygotowanie pięknych Ołtarzy, a także za przystrojenie trasy i swoich domów, całemu Orszakowi Procesyjnemu, a także ofiarodawcom drzewek brzozowych do Ołtarzy i kościoła. Wszystkim Parafianom za tak liczny udział w Procesji składamy Bóg zapłać! Niech Jezus, Chleb Życia, wszystkich nas błogosławi.

 3. Oktawa Bożego Ciała. Msza św. w tygodniu o godz. 18.30; następnie nabożeństwo i Procesja wokół kościoła. Zapraszamy także cały Orszak procesyjny i wszystkich wiernych.

 4. Dziś jeszcze nabożeństwo majowe o g. 18.00.

 5. Ostatni dzień miesiąca (piątek, 31 maja) to również wspomnienie ks. Bosko. Modlimy się za rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów, animatorów, dzieci i młodzież. Zapraszamy wszystkich którym drogie jest wychowanie. Rogaliki po mszy św. w Oratorium.

 6. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

 7. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz.12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca

 8. Próba Scholi dziecięcej w sobotę w Oratorium o godz 10.

 9. W sobotę Dzień Dziecka w Oratorium. Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnego spędzenia ich święta pod okiem Animatorów. W planie, gry i zabawy, , karaoke, oraz ognisko, przy którym będzie można upiec przyniesione przez siebie kiełbaski. Rozpoczynamy od g. 12.00, koniec zaplanowany jest na godz. 18.00.

 10. V Festiwal Pieśni Maryjnych im. Błogosławionego Jana Pawła II. Festiwal odbędzie się 2 czerwca 2013 r. – niedziela, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi.

 11. Prasa religijna do nabycia w zakrystii. Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny z filmem o ks. Bosko.