Duszpasterze

DUSZPASTERZE w Parafii:

2017-2019
ks. Witold Drzyzgiewicz (SDB) proboszcz - od 15 08 2017 roku
ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz - od 1.08.2013 roku;
ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom - od 1.08.2013 roku
ks. Józef Balawander (SDB) - od 1.08.2017 roku
ks. Dariusz Błażek (SDB) - od 1.08.2018
ks. Michał Kwiatkowski (SDB) - od 1.07.2013 roku
ks. Andrzej Waś (SDB) - od 1.08.2017 roku
Również:
ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski

 

  • Poprzedni duszpasterze (według lat):
  • 2015-17 ks. Waldemar Łachut (SDB) proboszcz - od 26.06.2011 roku;
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz - od 1.08.2013 roku;
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom - od 1.08.2013 roku;
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 roku;
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) - od 1.07.2013 roku;
    ks. Janusz Tokarczyk (SDB) – od 1.08.2007 roku;
    ks. Eugeniusz Łodyka (SDB) - od 1.08.2015 roku
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski
  • 2014-15 ks. Waldemar Łachut (SDB) proboszcz - od 26.06.2011 roku
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz - od 1.08.2013 roku;
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom - od 1.08.2013 roku;
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 roku;
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) - od 1.07.2013 roku;
    ks. Stanisław Wontka (SDB) – od 1.08. 1991 roku +5.05.2015 roku;
    ks. Janusz Tokarczyk (SDB) – od 1.08.2007 roku;
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski
  • 2013-14 ks. Waldemar Łachut (SDB) proboszcz - od 26.06.2011 roku
    ks. Marek Konkol (SDB) wikariusz - od 1.08.2013 -
    ks. Lech Idźkowski (SDB) ekonom - od 1.08.2013 -
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 -
    ks. Michał Kwiatkowski (SDB) - od 1.07.2013 -
    ks. Stanisław Wontka (SDB) – od 1.08. 1991 roku;
    ks. Janusz Tokarczyk (SDB) – od 1.08.2007 roku;
    ks. Henryk Jendryczka (SDB) - od 1.07.2011 roku, +13.11.2014 roku w Wejherowie
    Również:
    ks. Prałat Franciszek Koska, ks. Kanonik Brunon Borowski
  • 2011-2013
    ks. Waldemar Łachut dyrektor i proboszcz
    ks. Henryk Jendryczka
    ks. Jacek Brakowski (SDB) – od 1.07. 2010 roku do 30.07.2013;
    ks. Zygmunt Grochowiak (SDB) - od 1.07.2011 roku do 10.07.2013
    ks. Stanisław Kozera od 1.08.2012 roku
    ks. Jacek Pływacz (SDB) – od 1.07.2010 roku do 30.07.2013;
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2010-11 Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz  –  od 26.06.2005 do 16.06.2011 roku
  • ks. Józef Balawander (SDB) – w parafii od 1.08.2006 roku do 30.07.2011 roku;
  • ks. Jacek Brakowski
  • ks. Jacek Pływacz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2009-10
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Szwedowicz
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2008-09
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2007-08
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2006-07
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2005-06
    Ks. Józef Paliwoda – Dyrektor Proboszcz
    Ks. Józef Balawander
    Ks. Rafał Burnicki
    Ks. Mirosław Dukiewicz
    Ks. Janusz Tokarczyk
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2004-05
    Ks. Jan Darmograj - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2003-04
    Ks. Jan Darmograj - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2002-03
    Ks. Jan Darmograj - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2001-02
    Ks. Jan Darmograj - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 2000-01
    Ks. Jan Darmograj - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1999-00
    Ks. Jan Darmograj - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1998
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
    1997
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1996
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1995
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1994
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1993
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1992
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1991
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
    Ks. Stanisław Wontka
  • 1990
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
  • 1989
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
  • 1988
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
  • 1987
    Ks. Ireneusz Trzeszczak - dyrektor I proboszcz
  • 1986
    Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1985
    Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1984
    Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1983
    Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1982
  • Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1981
    Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1980
    Ks. Mroczkowski - dyrektor I proboszcz
  • 1979
    Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
  • 1978
    Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
    ks. Stanisław Stachow
    ks. Gryszko Alojzy
    ks. Kaliński Bernard
    ks. Edward Bańdo
    ks. Jan Bieńkowski
  • 1977 Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
    ks. Stanisław Stachow
    ks. Gryszko Alojzy
    ks. Stanisław Smuniewski
    ks. Edward Bańdo
    ks. Jan Bieńkowski
  • 1976 Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
  • 1975 Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
  • 1974 Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
  • 1973 Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
  • 1972 Ks. Jan Styrna - dyrektor I proboszcz
  • 1971 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1970 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1969 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1968 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1967 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1966 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1965 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1964 Ks. Jacenciuk Henryk - dyrektor I proboszcz
  • 1963 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz 1962
  • Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1961 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1960 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1959 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1958 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1957 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1956 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1955 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1954 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1953 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1952 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1951 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1950 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1949 Ks. Jan Cybulski – dyrektori proboszcz
  • 1948 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1947 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1946 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1945 Ks. Ludwik Warnecki – dyrektor i proboszcz
  • 1924 do 1944 ks. Władysław Lamparski 1916 do
  • 1922 ks. Jan Zieliński
  • 1901 do 1916 ks. Wojciech Ziemann
  • 1901 do 1916ks. Wojciech Ziemann
  • 1899 do 1901ks. Albin Kistowski
  • 1895 do 1897ks. Franciszek Laffont
  • 1892 do 1895 ks. Franciszek Springer
  • 1888 do 1892 ks. lic. Jan Górecki
  • 1863 do 1887 ks. Józef Wysocki
  • 1842 do 1863 ks. Antoni Skiba
  • 1802 do 1842 ks. Alojzy Hanke
  • 1789 i w 1801 ks. Norbert Łyśniewski SOCist.
  • 1757 Mikołaj Larchenfeld
  • 1745 do 1747 Jan Baptista Kamehl
  • 1725 do 1735Ernest Weinreich
  • 1701 do 1710 Jan Alojzy Cratz
  • 1686 - Jan Blangaim
  • 1682 - Jan Jansen
  • 1590 - Bartłomiej Riech
  • 1585 - Valbius Holender
  • 1568 - Walenty Leopolita


ks. Józef Paliwaoda urodził się 9 grudnia 1962 roku w Sławnie, z rodziców Stanisława i Zofii. Pochodzi z 7-osobowej rodziny, mieszkającej w Pałowie, w woj. Zachodniopomorskim.

Jego związek z salezjanami był od samego początku silny, gdyż przez lata był ministrantem i uczęszczał na katechezę i spotkania, które prowadzili duchowi synowie św. Jana Bosko Ale jego związek ze Zgromadzeniem Salezjańskim na dobre rozpoczął się w Aspirantacie w Czerwińsku. Po ukończeniu szkoły podstawowej we wrześniu 1977 r. rozpoczął naukę w liceum ogólnokształcącym w Wyszogrodzie, będąc jednocześnie przez cztery lata salezjańskim aspirantem. Mógł przez to bacznie przyglądać się życiu i pracy salezjańskiej, by ostatecznie zdecydować, po zdaniu matury, o wstąpieniu do nowicjatu w Czerwińsku.
Rozpoczął go dnia 15 sierpnia 1981 roku, a zakończył złożeniem pierwszej profesji zakonnej na okres 3 lat, 22 sierpnia 1982 roku. We wrześniu tegoż roku rozpoczął 2-letnie studia filozoficzne w WSD TS w Kutnie-Woźniakowie. Po ich zakończeniu został posłany w lipcu 1984 roku na roczną praktykę duszpasterską w parafii pw. Św. Rodziny do Piły. Po jej zakończeniu ponowił śluby zakonne w Swobnicy na kolejne trzy lata. We wrześniu 1985 roku rozpoczął studia teologiczne w WSD TS w Lądzie. 8 września 1988 roku w Turynie złożył profesję wieczystą. Następnego dnia, tj. 9 września, z rąk ks. kard. Anastasio Ballestrero przyjął święcenia diakonatu. Studia seminaryjne uwieńczył tytułem magistra teologii na KUL-u. Został wyświęcony na kapłana 26 maja 1989 roku w Lądzie przez ks. bp. Henryka Muszyńskiego.
W lipcu 1989 roku rozpoczął 2-letnią pracę duszpasterską w parafii w Debrznie, skąd posłuszeństwo zakonne „skierowało” go – również na dwa lata – do Szczecina, do parafii pw. Św. Jana Bosko w charakterze duszpasterza młodzieży.
Następnie przełożeni skierowali go do pracy jako wikariusza parafii pw. M.B. Pocieszenia w Kawnicach, gdzie znajduje się jedyne w Inspektorii Św. Wojciecha sanktuarium Matki Bożej.
Przez długi okres, bo trwający 12 lat, do 24 czerwca 2005 roku, pracował tam głównie z dziećmi i młodzieżą. 26 czerwca 2005 roku został proboszczem i dyrektorem Domu Zakonnego w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Plany – jak mówi – ma ambitne, a z Bożą pomocą, i ludzką, możliwe do realizacji.
Wszystkie informacje na temat Proboszcza, ks. Józefa Paliwody, zaczerpnięte z książki: "Daj mi duszę, resztę zabierz. Salezjanie w Rumi, 1937-2007", Rumia 2007, s.347.

Kancelaria

 

Kancelaria czynna w czasie roku szkolnego i ferii zimowych

  • wtorek     8.30 - 10.30; 17.00 - 18.00
  • środa        8.30 - 10.30
  • czwartek 8.30 - 10.30; 17.00 - 18.00
  • sobota      8.30 - 10.30;

Kancelaria czynna w czasie wakacji letnich

  • wtorek           8.30 - 10.30; 17.00 - 18.00
  • sobota            8.30 - 10.30

Biuro Parafialne w godzinach urzędowania  (58) 671 01 10

Wezwanie kapłana do osoby umierającej, zgłoszenie pogrzebu 512 097 058

internet: http://rumiakrzyz.pl,                  


konto bankowe:
PARAFIA RZYM.-KAT. PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO,
84-230 RUMIA Kościelna 20,
numer rachunku: 77 1600 1462 1831 1182 0000 0001


NIP: 588-18-84-615

 



Pokaż Rumia Krzyż-Parafia na większej mapie

Lista ulic Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

Miejscowość    ulica    numery
Rumia    1 Maja    1-30
Rumia    Agrestowa    1-22
Rumia    Akacjowa    3-21
Rumia    Bądkowskiego    1-59
Rumia    Bieszka    1-5
Rumia    Bławatkowa    1-9
Rumia    Boh. Kaszubskich    1-16
Rumia    Borówkowa    1-14
Rumia    Bratkowa    1-3
Rumia    Brzozowa    3-17
Rumia    Bukowa    1-41
Rumia    Cedrowa    2-12
Rumia    Ceynowy    1-32
Rumia    Chełmińska    2-26
Rumia    Chopina    2-7
Rumia    Cisowa    1-56
Rumia    Cyprysowa    4-6
Rumia    Czechowa    2-6
Rumia    Derdowskiego    25-56
Rumia    Dębogórska    1-101
Rumia    Dębowa    1-19
Rumia    Dywizji WP    1-118
Rumia    Fiołkowa    1-60
Rumia    Gdyńska    1-46
Rumia    Gerberowa    1-4
Rumia    Grabowa    1-19
Rumia    Hepki    3-11
Rumia    Heykego    2-6
Rumia    Irysowa    2-27
Rumia    Jagiełły    10-30
Rumia    Jagodowa    1-17
Rumia    Jałowcowa    1-26
Rumia    Jana Kazimierza    3-7
Rumia    Jana z Kolna    1-7
Rumia    Jarzębinowa    4-10
Rumia    Jaworowa    1-31
Rumia    Jaworskiego    2-4
Rumia    Jesionowa    1-18
Rumia    Jodłowa    1-20
Rumia    Kalinowa    2-20
Rumia    Kasztanowa    1-29
Rumia    Kazimierska    2-47
Rumia    Kazimierza Jagiellończyka    2-10
Rumia    Kazimierza Wielkiego    4-29
Rumia    Klonowa    1-50
Rumia    Konopnickiej    1-41
Rumia    Konwaliowa    7-33
Rumia    Kopernika    1-12
Rumia    Kostki-Napierskiego    1-8
Rumia    Kosynierów    2-64
Rumia    Kościelna    1-40
Rumia    Krokusowa    1-30
Rumia    Królowej Bony    1-10
Rumia    Kusocińskiego    2-6
Rumia    Kwiatowa    1-37
Rumia    Leszczynowa    2-10
Rumia    Leszka Białego    4-8
Rumia    Lipowa    1-77
Rumia    Lotników    1-14
Rumia    Mackiewicza    2-21
Rumia    Majkowskiego    1-21
Rumia    Makowa    5-24
Rumia    Malinowa    4-14
Rumia    Marzanny    5-14
Rumia    Mickiewicza    23-76
Rumia    Miłosza    9-13
Rumia    Modrzewiowa    4-37
Rumia    Morelowa    2-30
Rumia    Mostowa    3-9
Rumia    Mściwoja II    2-14
Rumia    Nagietkowa    2-24
Rumia    Narcyzowa    1-32
Rumia    Ogrodowa    1-7
Rumia    Okrzei    2-69
Rumia    Orzechowa    1-31
Rumia    Orzeszkowej    2-16
Rumia    Partyzantów    2-77
Rumia    Piłsudsiego    87-120
Rumia    Plac Kaszubski    2-11
Rumia    Porzeczkowa    1-18
Rumia    Poziomkowa    9-18
Rumia    Północna    16-20
Rumia    Prusa 1-10    1-10
Rumia    Przemysława II
Rumia    Przyrzeczna    1-12
Rumia    Pułaskiego    31-54
Rumia    Rajska    9-50
Rumia    Rodziewiczówny    20-53
Rumia    Różana    1-146
Rumia    Saperów    1-21
Rumia    Sikorskiego    1-8
Rumia    Skłodowskiej    1-13
Rumia    Słoneczna    1-29
Rumia    Słowackiego    1-27
Rumia    Sosnowa    6-8
Rumia    Spadochroniarzy    2-10
Rumia    Spółdzielcza    1-42
Rumia    Starowiejska    36-73
Rumia    Subisława    4-9
Rumia    Sychty    3-10
Rumia    Śniadeckich    1-21
Rumia    Świerkowa    6-22
Rumia    Świętopełka    3-90
Rumia    Targowa    2-52
Rumia    Topolowa    3-62
Rumia    Trepczyka    3-15
Rumia    Truskawkowa    4-10
Rumia    Tuwima    2-40
Rumia    Tysiąclecia    3-79
Rumia    Waryńskiego    1-13
Rumia    Warzywna    1-15
Rumia    Wiązowa    1-54
Rumia    Wierzbowa    1-6
Rumia    Wiśniowa    2-17
Rumia    Władysława IV    12
Rumia    Zygmunta Starego    2-14
Wyb. Dębogórskie    Boczna    1-25
Wyb. Dębogórskie    Dębogórska    11-25
Wyb. Dębogórskie    Długa    1-51
Wyb. Dębogórskie    Krótka    7
Wyb. Dębogórskie    Leśna    7
Wyb. Dębogórskie    Mostowa    1
Wyb. Dębogórskie    Piaskowa    1-8
Wyb. Dębogórskie    Prywatna    2-12
Wyb. Dębogórskie    Rzeczna    16
Kazimierz    Marka św.    1-56
Kazimierz    Majowa    3-26
Kazimierz    Grudniowa    5-20
Kazimierz    Kwietniowa    12-25
Kazimierz    Kazimierz    16
Kazimierz    Dywizji WP    52
Kazimierz    Listopadowa    1
Kazimierz    Marcowa    4-10
Kazimierz    Styczniowa    3-10

XXII Niedziela zwykła, 28 sierpnia 2011 roku

      1. Dziś zbieramy ofiary do puszek na potrzeby pielgrzymki.
      2. W poniedziałek 29 sierpnia Spotkanie Katechetów naszej Parafii na Plebanii o godz. 16.00
      3. W środę Nabożeństwo ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych o godz. 18.00
      4. W czwartek 1 września - rozpoczęcie Roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 1.
        Msza św. dla:
        klas IV-VI  o godz.   8.00
        klas 0-III  o godz. 11.30

Uczniów SP1 proszę o przyniesienie kolorowych wizytówek z imieniem i nazwiskiem i klasą

      . Wizytówka o wymiarach 9cmx4,5cm.
      Msze św. na rozpoczęcie roku u ss. Salezjanek
       klasy I – VI  o godz.   9.00
       przedszkole  o godz. 17.30
  1. I czwartek miesiąca – Godzina święta. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Ministrantów o godz. 18.30. Tego dnia nasz Współbrat ks. Zygmunt Grochowski odprawi mszę św. jubileuszową z okazji 25 lecia przyjęcia święceń kapłańskich.
  2. W czwartek 1 września 2011r, w 72 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny. zapraszają do Kościoła Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego ul. Fredry 24 Burmistrz miasta oraz Ksiądz Proboszcz Parafii. Przed Mszą Świętą składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej z udziałem wojskowej asysty honorowej.
  3. I piątek miesiąca - odwiedziny chorych od godz. 9.00
  4. I piątek miesiąca – Spowiedź pół godziny przed nabożeństwami.
  5. Dzieciom proszę przypomnieć o I piątkowej Komunii św. wynagradzającej. Jeżeli, spowiedź była dzień wcześniej to wystarczy przyjęcie Komunii św.
  6. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 dla dzieci, 18.30, 19.30 – dla młodzieży.
  7. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00
  8. W sobotę (3 września) Pielgrzymka do Swarzewa. Msza św. o 6.15 w naszym kościele i o godz. 7.00 wymarsz naszej grupy;
    - prosimy o przygotowanie wcześniej intencji modlitewnych (na karteczkach)
    - powrót „na własną rękę” bądź też zamówionym autokarem.
    W niedzielę 4 września 2011 roku - msza św. w Swarzewie dla Rumi o 8.30, suma o 10.00, a o 12.30 pożegnanie pielgrzymek. Do Swarzewa dojazd „na własną rękę” bądź też zamówionym autokarem. W niedzielę autokar wyjeżdża o godz. 9.00. Przybycie pielgrzymki do Rumi ok. godz. 19.00 – 19.30.
    Nasza grupa będzie wyróżniała się spośród wielu innych koszulkami pielgrzyma, które zostały zamówione. Będą one rozdawane w dniu wymarszu. Prosimy o właściwe dobranie rozmiaru!!!
    Jeśli to możliwe bardzo prosimy w zakrystii zgłosić swoje uczestnictwo w pielgrzymce oraz zdeklarować chęć powrotu i dojazdu do Swarzewa autokarem. To znacznie ułatwi organizację!!!
    Do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy w sposób szczególny młodzież, a nade wszystko młodzież przygotowującą się do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA!!!!
  9. I sobota miesiąca – ku czci Najświętszego Serca Maryi. Msza św. w intencji ochrony życia poczętego i int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień o godz. 8.00
  10. Nabożeństwo ku czci Maryi o godz. 8.30. Na nabożeństwie modlimy się w int. Ochrony życia poczętego (proszę przyjść ze świecami) jak i w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  11. Po wakacyjnej przerwie wznawia są działalność Chór Parafialny. Zarząd chóru i p. dyrygent serdecznie zapraszają wszystkich chórzystów oraz chętnych, mających predyspozycje głosowe i pragnących zasilić szeregi chóru, aby swoim śpiewem wielbić Boga na mszę św. 2 września o godzinie 18.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w „Organistówce”.
  12. Za tydzień I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  13. Za tydzień puszka przed kościołem przeznaczona dla Domu Dziewcząt prowadzonemu przez p. Zofię Langowską.
  14. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy religijnej.
  15. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech strzeże Boża Opatrzność, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów.
  16. Ostatnio z naszej parafii odeszli do Boga:
    + Franciszeka Fic, lat 87, zam. ul. Różana