21 Niedziela zwykła

Rumia, 27 sierpnia 2017 roku

 1. Pragnę poinformować, że w minioną niedzielę zebraliśmy do puszek sumę 8556 zł na rzecz pomocy poszkodowanym w wichurach. Na konto Caritas przekazaliśmy kwotę 9000 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
 2. W dzisiejszą niedzielę zbieramy przed kościołem ofiary na potrzeby pielgrzymki do Swarzewa. Pielgrzymkę rozpoczynamy w sobotę, 2 września Mszą świętą o godz. 6.30 po której nastąpi wymarsz, ok. 14:00 planowane dojście do Sanktuarium w Swarzewie, ok. 15:30 powrót autokarem do Rumi lub ,,na własną rękę”. Uczestniczymy w pielgrzymce również w Niedzielę. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem spod naszego kościoła do Swarzewa – wyjazd o godz. 08:30 (osoby zapisane na liście w zakrystii mają pierwszeństwo do przejazdu). Ok. 12:00 wychodzimy ze Swarzewa w kierunku Rumi. Planowane dojście pielgrzymki pod kościół w Rumi ok. godz. 19:30. Sprawy organizacyjne: proszę o zabranie karteczek na intencje do modlitwy różańcowej, koszulki pielgrzymkowych będzie można nabyć na postoju w Mrzezinie i w Pucku w cenie 10 zł, będzie jechał z nami bus, w którym będzie woda i słodycze. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
 3. We środę 30 sierpnia o godz. 18:00 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej. Zapraszam przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot. Proszę o przygotowanie wstępnych wersji kalendariów pracy na zbliżający się rok szkolny i duszpasterski. Spotkanie rozpoczniemy w kościele i będziemy je kontynuować w organistówce.
 4. W czwartek 31 sierpnia br. o godz. 17.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 37 rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.
 5. 1 września br. o godz. 04.45 uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczną się Obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Serdecznie zapraszamy wiernych naszej Archidiecezji, na godz. 12.00 na Mszę św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
 6. Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny oraz Ksiądz Prałat Proboszcz Parafii Tadeusz Gut zapraszają mieszkańców miasta w 78 Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, która odbędzie się w dniu 1 września 2017 r. o godzinie 18.00 w Kościele pw. Św. Józefa i św. Judy Tadeusza przy ul. Podgórnej 1. Przed Mszą Świętą o godzinie 17.00 nastąpi złożenie kwiatów na cmentarzu przy ul. Świętopełka, a także przy obelisku na ul. Chełmińskiej, następnie pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.
 7. 1 września przypada I Piątek – miesiąca. Chorych odwiedzamy od g. 9.00. Nab. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 (spowiedź dla dzieci od 16.30), 18.30, 19.30 dla młodzieży i późno pracujących.
 8. 2 września w pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Maryi. O godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 9. 3 września ostatni dzień wakacji i I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca. Od przyszłej niedzieli powracamy do sprawowania Eucharystii o godzinie 15:00.
 10. W tym tygodniu kancelaria czynna we wtorek i sobotę.
 11. 4 września będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Szczegóły na plakacie i w ogłoszeniach umieszczonych w gablotach.
 12. Prosimy o przynoszenie tornistrów z wyprawką szkolną rozdanych w ramach akcji Caritas do zakrystii.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

28 sierpnia – poniedziałek – św. Augustyna, bp. I dk Kościoła

29 sierpnia – wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1 września – piątek – bł. Bronisławę

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary w tym tygodniu.
 2. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii:
 3. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
 4. W minionym tygodniu odeszła do Pana:

Halina Ćwiklińska, l.72 zamieszkała w Gdyni; Piotr Niedźwiecki, l. 40 zamieszkały w Gdańsku; Ewa Kruza-Leśków, l. 58 zamieszkała w Rumi