19 Niedziela Zwykła 2017

 1. Urodziny ks. Abpa Sławoja Leszka przypadają w niedzielę 13 sierpnia niech Pan Mu błogosławi.
 2. Nabożeństwo fatimskie odprawiamy w niedzielę po wieczornej mszy św.
 3. 14 sierpnia nastąpi przyjęcie parafii przez ks. Proboszcza Witolda Drzyzgiewicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o g.18:30.
 4. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada 15 sierpnia. Msze św. wg porządku niedzielnego. Błogosławimy tego dnia zboża, zioła i owoce.
 5. 15 sierpnia– Dzień Wojska Polskiego – 95. Rocznica Bitwy Warszawskiej. O godz. 11:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w naszym Kościele i składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej.
 6. Śluby s. nowicjuszek zmartwychwstanek odbędą się w uroczystość Wniebowzięcia MB 15 sierpnia o g. 12:30. Polecam modlitwie parafian wsparcie powołania zmartwychwstańskiego.
 7. Święto Patrona miasta Jana Bosko obchodzimy w dzień 15 sierpnia. Na boiskach Salos festyn dla wszystkich mieszkańców miasta od godziny 14:00. Wystąpi z koncertem Eleni. Szczegóły programu znajdziemy na plakatach.
 8. W dniach 24-27 sierpnia zapraszamy chętnych, na Boski Festiwal do Szczecina. Specjalnym gościem jest s. Anna Nobili z Rzymu. Spotkanie dla chętnych po mszy św. wieczornej w salce ministranckiej.
 9. Miesiąc sierpień to czas troski o trzeźwość w naszej ojczyźnie.
  Książka deklaracji trzeźwościowych wyłożona jest na ołtarzu NSPJ.
 10. W sobotę, 2 września wyrusza jak co roku z naszej parafii Pielgrzymka do Swarzewa. W pielgrzymce uczestniczą dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Wszyscy niosą w sercu swoje prośby i podziękowania Matce Bożej. Zapraszamy osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce do zapisania swoich próśb i podziękowań w Księdze intencji umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W tych intencjach pielgrzymi modlić się będą w czasie modlitwy różańcowej w sobotę i w niedzielę. Ofiary składane do puszki zostaną przeznaczone na cele pielgrzymki.
 11. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 12. Prosimy o modlitwę w int. chorego ks. Janusza Zdolskiego, posługiwał w Rumi w naszej parafii.
 13. Kancelaria przez okres wakacji czynna we wtorek i sobotę.
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary w tym tygodniu.
 15. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii:
 16. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Marian Białk, l. 60, zam. w Kazimierzu
  śp. Aleksandra Drozdowska, l. 90, zam. Gierosa
 18. W związku z zakończeniem mojej kadencji przełożonego w Domu zakonnym salezjanów i w Parafii bardzo serdecznie dziękuję moim Współbraciom salezjanom, ks. Prałatowi Franciszkowi i ks. Kan. Brunonowi, s. salezjankom, zmartwychwstankom, jak i wszystkim odpowiedzialnym za aktywność w naszej parafii szczególnie moderatorom, liderom, przewodniczącym grup, którzy byli dla mnie wielkim wsparciem. Wam wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę, doświadczenie wiary, kształtującej życie osobiste, rodzin, ojczyzny a umacniające również moją wiarę. Za to, że nie spełniłem wszystkiego co powinienem proszę o wybaczenie i wstawiennictwo przed Panem Bogiem. Przyjmijcie proszę z otwartym sercem ks. Witolda, Waszego Proboszcza, którego Pan stawia pośród was.