16 Niedziela Zwykła 2017

 1. Trwają wakacje. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 2. W tym tygodniu zakończyliśmy półkolonie w naszej parafii „Salezjańskie Lato 2017. W półkoloniach wzięło udział 120 dzieci z Rumi. Wychowawcom i animatorom dziękujemy za trud i poświęcony czas.
 3. Dzisiaj przypada Święto Policji. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich policjantach.
 4. W poniedziałek miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Podczas nabożeństwa o godz. 18.00 odczytanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. O godz. 18.30 Msza św. w intencji składających prośby i podziękowania.
 5. We wtorek 25 lipca po Mszy świętej wieczornej poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Wjeżdżamy od strony ulicy Kościelnej – wyjeżdżamy ulicą Świętopełka.
 6. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 7. Nie ma adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w środę przez okres wakacji.
 8. W czasie wakacji nie ma Mszy świętej w niedzielę o g. 15:00.
 9. Kancelaria przez okres wakacji czynna
  wtorek 8.30 – 10.30, 17.00 – 18.00;  sobota 8.30 – 10.30
 10. Zachęcamy pełnoletnią młodzież do wyjazdu na Boski Festiwal, który odbędzie się na terenie szkół salezjańskich w Szczecinie w dniach 24 – 27 sierpnia 2017. Temat tegorocznego festiwalu:  Książe, księżniczka – mężczyzną i kobietą stworzył ich. W programie m.in. koncerty, warsztaty, konferencje i inne. Szczegóły na stronie:
  www.boski-festiwal.pl Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Andrzejem i wpisanie się na listę chętnych w Zakrystii.
 11. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
  W tym tygodniu przypadają imieniny p. Krzysztofów: Organisty, Dyrygenta, naszych szafarzy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 12. W dzisiejszą niedzielę gościmy młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego ojców Jezuitów z Gdańska. Opowiedzą oni o swojej pracy na wolontariatach misyjnych. Będzie możliwość zakupu pamiątek z misji i tym samym wsparcia projektu misyjnego ,,Dobro-Podaj Dalej”.