14 paździenika 2012 roku Odpust Opatrzności Bożej

 1. W naszej parafii przeżywamy odpust Opatrzności Bożej. W Przeżywaniu tajemnicy Bożej Obecności pośród nas będzie nam towarzyszył ks. Jarosław Pizoń wikariusz ks. Inspektora, obecnie pracujący w Pile.
  Uroczysta Suma o godz. 12.30, a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  Proszę przygotować orszak procesyjny. Warunkiem otrzymania odpustu jest:
  • godne przyjęcie Komunii Świętej, czyli po dobrze odprawionej spowiedzi.
  • Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, co oznacza wykluczenie dobrowolnego i świadomego powtarzania grzechów ciężkich i lekkich, nietolerowanie u siebie złych przyzwyczajeń lub dobrowolnego trwania w nałogach.
  • Uczestnictwo we Mszy św. w dzień naszego święta patronalnego.
 2. W Kościele w Polsce przeżywamy XII Dzień Papieski pt. "BŁ. JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY". Przed kościołem zbieramy puszek ofiary na wsparcie młodzieży ze środowisk wiejskich.
 3. Dziś również Dzień Edukacji Narodowej. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim nauczycielom, tym, którzy odważają się być wychowawcami nowych pokoleń oddając swoje życie dzieciom i młodzieży, we współpracy z rodzicami. Pamiętamy o tych co w żłobkach, przedszkolach, szkołach wszelkich stopni, wyższych uczelniach i urzędach państwowych czy samorządowych zabiegają ofiarnie o dzieci i młodzieży edukację.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Jackowi Brakowskiemu i tym wszystkim, którzy uczestniczyli w piątkowej pielgrzymce do Wspomożycielki na uroczystość koronacji obrazu Maryi Auxilium Christianorum. Pamiętam również o wszystkich, którzy uczestniczyli dzięki radiu i Telewizji spod znaku Maryi.
 5. W parafii Wspomożenia Wiernych o 16.00 Koncert Dziękczynny za Koronację Obrazu Matki Bożej.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po mszy św. wieczornej w Organistówce.
 7. W 34 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zapraszamy do uczestnictwa w II pielgrzymce rowerowej na trasie Kazimierz(kapliczka) – Rumia(figura Jana Pawła II). Zbiórka 16 X 2012 r. o godzinie 16.30 przy kapliczce św. Marka w Kazimierzu. Mile widziane żółte kwiaty i żółte chusty i znicze.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w środę 17 października od godziny 19.00 do 20.00. Animuje modlitwę Krucjata Wyzwolenia Człowieka, zapraszamy są wszystkich parafian, szczególnie dotkniętych chorobą alkoholizmu, którzy potrzebują wsparcia. Będziemy się za siebie nawzajem modlić. Za tydzień animują adorację ministranci.
 9. Spotkanie Salezjanów Współpracowników w czwartek po mszy św. wieczornej w Organistówce.
 10. Rozpoczyna się XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej (12 organistów i 17 chórów).Przesłuchania od czwartku do soboty. Informacje na plakatach i ulotkach.
 11. Msza św. o dobrą pracę, o możliwości utrzymania rodziny i poszanowanie godności pracowników, szczególnie młodych robotników przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki w piątek (19X), o godzinie 18.30.
 12. Z okazji Dnia Dziecka Utraconego Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza osoby doświadczone śmiercią dziecka – bez względu na wiek i okoliczności, na Mszę św., która odbędzie się w sobotę, 20 października br. o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance (Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1). Po Eucharystii odbędzie się spotkanie do sali parafialnej. W naszej Parafii w intencji rodziców po stracie dziecka msza św. w sobotę o godz. 8.00.
 13. Zbliża się liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II, za tydzień w niedzielę Akcja otworzy wystawę niedzielną poświęconą Janowi Pawłowi II. Godziny otwarcia 8.30-16.30
 14. Wdzięczni za Papieża Jana Pawła II będziemy uczestniczyć we mszy św. 22 października o godz. 18.30, a następnie przejdziemy pod figurę Jana Pawła II przy rondzie. Tam złożymy kwiaty przez nasze rodziny i będziemy się modlili za nasze rodziny, o kanonizację……
 15. Oratorium. Zbiórka dla dzieci i młodzieży przy Oratorium w piątek 19 października o 13 30. Wycieczka do zwiedzania Komisariatu Policji w Rumi.
 16. Oratorium. Sportowe zajęcia dla dzieci w piątki od 17.30 do 18.30 na Orliku (w pogodne dni).
 17. Odpust w par. Św. Jana z Kęt. w Rumi Janowie Suma odpustowa w sobotę o 11.00.
 18. Niedziela powołaniowa. Za tydzień w niedzielę 21 października gościmy w naszej wspólnocie ks. Marcina Balawandra i kleryków z Lądu nad Wartą, którzy będą się dzielić doświadczeniem swojego powołania.  
 19. Solenizantów i jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność.
 20. Z naszej parafii ostatnio odeszli:
  śp. Irena Bruchmann, l. 79, zam. ul. 1maja
  śp. Mirosław Kwieciński, l.76, zam. ul. Różana 
  śp. Hildegarda Drawc, l. 69, zam. ul. Borówkowej; pogrzeb w przyszłym tygodniu